Porodnictví 2.0 - virtuální modely pro prevenci poranění během porodu (Q4301381)
Jump to navigation
Jump to search
Project Q4301381 in Germany, Czechia
Language | Label | Description | Also known as |
---|---|---|---|
English | Porodnictví 2.0 - virtuální modely pro prevenci poranění během porodu |
Project Q4301381 in Germany, Czechia |
Statements
536,370.63 Euro
0 references
631,024.27 Euro
0 references
85.0 percent
0 references
1 January 2018
0 references
31 December 2020
0 references
University of West Bohemia
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9% spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provedení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho získání je nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (ÚA) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie - výzkumné centrum (NTC) vyvine detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provede ergonomické analýzy po domluvě s partnerem ÚA. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (English)
0.0144289241715126
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Keresés a(z) Nejistotou nejistotou területén. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9% spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může býrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody jeznačně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Doby doby však neby představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomikuské analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socialekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Hungarian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Jeg vil gerne vide, hvad du synes om dette produkt. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Til často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním proveení. Der er ingen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om det. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomiké a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představittimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a proofe ergonomiskké analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne Expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomiskkých otázkách, a til v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Danish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Jeg vil gerne vide, hvad du synes om dette produkt. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Til často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním proveení. Der er ingen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om det. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomiké a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představittimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a proofe ergonomiskké analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne Expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomiskkých otázkách, a til v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Danish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokΩm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčińují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mΩže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementationace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametră manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocíi virtuálních модел“, lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametră během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude v-bec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální модел ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav annatomie (Úa) vypracuje mapu a fyziologických parametr“ potřebných pro модел, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socialekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladă), ale i relevantním asobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické v obou regionech. (Bulgarian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokΩm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčińují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mΩže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementationace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametră manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocíi virtuálních модел“, lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametră během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude v-bec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální модел ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav annatomie (Úa) vypracuje mapu a fyziologických parametr“ potřebných pro модел, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socialekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladă), ale i relevantním asobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické v obou regionech. (Bulgarian)
4 November 2022
0 references
I measc na n-ábhar is fearr is féidir a chur ar fáil, is féidir leat eolas a chur ar fáil anseo. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. I go leor eaglaisí Béarla, is é an t-amhrán “Joyful, Joyful we adore thee” a scríobh i 1907, tá an t-údar Meiriceánach, Henry van Dyke, leagtha agus á chanadh leis an melody “Ode to Joy” de Beethoven. Chun dul i ngleic le hábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar. Tá an t-eolas mícheart nó as dáta. Cóipeáil nasc leis an tweet Leabaigh an Tweet Ag tabhairt freagra ar Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, ag dul i ngleic le porodtiny přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými unsledky. Is é an t-ainm atá ar an bporodu (manuální perineální protekce, MPP) aplikací aplikací vhodné (manuální perineální protekce, MPP). Cuireann Avšak chun feidhme an této metody je značně závislá na Jejím správném a chruthaigh optimálním. Do dnešní doby však nebyl představen žádný exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta ag an am céanna, agus is é an t-ábhar is mó atá ag Ruky léka, ná an t-ábhar a bhí ag Ruky léka. Féach ar an bpróifíl Dúnadh le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. I measc na n-ábhar is fearr a bhaineann le MPP, is é sin le rá go n-éiríonn leis an bpróiseas a bheith ag baint úsáide as MPP, a bhaineann le feabhas a chur ar MPP, a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar, rud a chiallaíonn go bhfuil sé níos fearr ná mar a bhí. Samhail Virtuální RAMene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely Ruky a předloktí. Tento komplexní samhail ar fáil do MPP le haghaidh esenciální. Anatomie ÚA (ÚA) a chur ar fáil ar an anatomických le haghaidh samhail, Nové technologie (LBM) centrum (NTC) go submodely Ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje Tyto submodely modelu RAMene (Interreg Projekt 38). NTC v úzké spolupráci s LBM komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem ÚA. Is é an t-amhrán “Bithmedicínské centrum” (BC) an saineolaí poskytne chun gynekologie a porodnictví. Is féidir leat dul i gcomhairle leis an gCoimisiún, leis an ábhar seo, leis na hábhair ábhartha, leis na hábhair ábhartha, leis na hábhair agus leis na hábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear an t-ábhar a bhaineann le hábhar. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, chuig Parlaimint na hEorpa, chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle. (Irish)
4 November 2022
0 references
I measc na n-ábhar is fearr is féidir a chur ar fáil, is féidir leat eolas a chur ar fáil anseo. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. I go leor eaglaisí Béarla, is é an t-amhrán “Joyful, Joyful we adore thee” a scríobh i 1907, tá an t-údar Meiriceánach, Henry van Dyke, leagtha agus á chanadh leis an melody “Ode to Joy” de Beethoven. Chun dul i ngleic le hábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar. Tá an t-eolas mícheart nó as dáta. Cóipeáil nasc leis an tweet Leabaigh an Tweet Ag tabhairt freagra ar Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, ag dul i ngleic le porodtiny přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými unsledky. Is é an t-ainm atá ar an bporodu (manuální perineální protekce, MPP) aplikací aplikací vhodné (manuální perineální protekce, MPP). Cuireann Avšak chun feidhme an této metody je značně závislá na Jejím správném a chruthaigh optimálním. Do dnešní doby však nebyl představen žádný exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta ag an am céanna, agus is é an t-ábhar is mó atá ag Ruky léka, ná an t-ábhar a bhí ag Ruky léka. Féach ar an bpróifíl Dúnadh le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. I measc na n-ábhar is fearr a bhaineann le MPP, is é sin le rá go n-éiríonn leis an bpróiseas a bheith ag baint úsáide as MPP, a bhaineann le feabhas a chur ar MPP, a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar, rud a chiallaíonn go bhfuil sé níos fearr ná mar a bhí. Samhail Virtuální RAMene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely Ruky a předloktí. Tento komplexní samhail ar fáil do MPP le haghaidh esenciální. Anatomie ÚA (ÚA) a chur ar fáil ar an anatomických le haghaidh samhail, Nové technologie (LBM) centrum (NTC) go submodely Ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje Tyto submodely modelu RAMene (Interreg Projekt 38). NTC v úzké spolupráci s LBM komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem ÚA. Is é an t-amhrán “Bithmedicínské centrum” (BC) an saineolaí poskytne chun gynekologie a porodnictví. Is féidir leat dul i gcomhairle leis an gCoimisiún, leis an ábhar seo, leis na hábhair ábhartha, leis na hábhair ábhartha, leis na hábhair agus leis na hábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear ábhair a bhaineann le hábhar, lena n-áirítear an t-ábhar a bhaineann le hábhar. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, chuig Parlaimint na hEorpa, chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle. (Irish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokým k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiрují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození m”že být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementationace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrр manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelр lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrр během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem bestizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude věbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapuje anatomických a fyziologických parametrých potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) Vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladр), ale i k relevantním aspektým osobního života, jako je předcházením a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou region. (Greek)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokým k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiрují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození m”že být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementationace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrр manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelр lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrр během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem bestizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude věbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapuje anatomických a fyziologických parametrých potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) Vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladр), ale i k relevantním aspektým osobního života, jako je předcházením a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou region. (Greek)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo diky lékařským pokrok-m k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčičují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. A často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodđ přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mřže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním probado. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrizada manévru, jako jsou pozice mateky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modeling lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrizada během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude v-bec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální modelo ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modelo je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrizada potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení náklad), ale i k relevantním aspektým osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či krychlejšímu zotavení a návratu do pracovnhoues. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a v oblasti demografických změn, při utváření atraktivní pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obouech. (Spanish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo diky lékařským pokrok-m k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčičují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. A často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodđ přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mřže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním probado. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrizada manévru, jako jsou pozice mateky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modeling lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrizada během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude v-bec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální modelo ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modelo je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrizada potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení náklad), ale i k relevantním aspektým osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či krychlejšímu zotavení a návratu do pracovnhoues. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a v oblasti demografických změn, při utváření atraktivní pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obouech. (Spanish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokěm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se vs České vabariike a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodл přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mŇže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním proofení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrл manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelliks lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametr ěhem porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílemoptiizovat MPP, a kuni zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vлbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální mudel ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní mudel je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrл potřebných pro mudel, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validci modelu a provee ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne Expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladě), ale i k relevantním aspektлm osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovníhoho procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a kuni v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a pro život či pro zvyšování ekonomické v obou regionech. (Estonian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokěm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se vs České vabariike a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodл přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mŇže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním proofení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrл manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelliks lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametr ěhem porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílemoptiizovat MPP, a kuni zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vлbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální mudel ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní mudel je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrл potřebných pro mudel, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validci modelu a provee ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne Expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladě), ale i k relevantním aspektлm osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovníhoho procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a kuni v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a pro život či pro zvyšování ekonomické v obou regionech. (Estonian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletíchch se ujal lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tuto porodnická poranění dlouhodobý až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále přítomno během porodu zranění s dlouhodobými trendy. Mezi ně patří i další informace, které jsou v souladu s právními předpisy, které jsou k dispozici. Avšak implementace této metody je uzákoněna na její správném a optimálním provedení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako je pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaři. Jen s pomocí virtuálních modelů lidské těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů pro vnitřní biomechaniku a to i na komplexní interakci. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a vystupovat s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tom bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence pro porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) sestavuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávající model ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM – komplexní validaci modelu a provede ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) nám poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu Mezivládní oddělení nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacímm a dlouhodobým poškozenímm zdraví, nebo k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely, které se zvětšují nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Czech)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletíchch se ujal lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tuto porodnická poranění dlouhodobý až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále přítomno během porodu zranění s dlouhodobými trendy. Mezi ně patří i další informace, které jsou v souladu s právními předpisy, které jsou k dispozici. Avšak implementace této metody je uzákoněna na její správném a optimálním provedení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako je pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaři. Jen s pomocí virtuálních modelů lidské těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů pro vnitřní biomechaniku a to i na komplexní interakci. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a vystupovat s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tom bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence pro porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) sestavuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávající model ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM – komplexní validaci modelu a provede ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) nám poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu Mezivládní oddělení nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacímm a dlouhodobým poškozenímm zdraví, nebo k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely, které se zvětšují nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Czech)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Nach často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manulní asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomischké a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene Ergonomie analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k sozioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomischkých otázkách, a bis v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšováníkonomické výkonnosti v obou regionech. (German)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Nach často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manulní asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomischké a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene Ergonomie analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k sozioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomischkých otázkách, a bis v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšováníkonomické výkonnosti v obou regionech. (German)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Näytä lisää tuotteesta ”Ncméně porodní proces je stále doprovázen”. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. Tällä hetkellä meillä ei ole arvostelua ohjelmalle České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může býrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během poroduní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. Vvrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimizovat MPP, a to zejmé s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Malli ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní malli je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházením komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Finnish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Näytä lisää tuotteesta ”Ncméně porodní proces je stále doprovázen”. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. Tällä hetkellä meillä ei ole arvostelua ohjelmalle České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může býrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během poroduní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. Vvrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimizovat MPP, a to zejmé s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Malli ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní malli je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházením komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Finnish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce anální svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním proveení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální proces této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametryů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projekt budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího model ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci model a provene ergonomické analýzy po domluvě s partner Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projekt pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, či k rředcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního proces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projekt v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst aprostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Polish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce anální svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním proveení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální proces této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametryů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projekt budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího model ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci model a provene ergonomické analýzy po domluvě s partner Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projekt pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, či k rředcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního proces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projekt v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst aprostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Polish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích zložkách lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a jej í dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou juistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvality života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnounou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozené. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými výkonmi. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním proofení. Do dnešní doby ale nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projekt budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec po Prvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vývoj v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) publikovať mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínske centrum (BC) dále z expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí juen k socioekonomickémumu Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímumu zotavení a výprave do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické sily v obou regionech. (Slovak)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích zložkách lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a jej í dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou juistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvality života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnounou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozené. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými výkonmi. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním proofení. Do dnešní doby ale nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projekt budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec po Prvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vývoj v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) publikovať mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínske centrum (BC) dále z expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí juen k socioekonomickémumu Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímumu zotavení a výprave do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické sily v obou regionech. (Slovak)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. A často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může býrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provedení. Do dnešní dobyl však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimálí popis manuálí asistence při porodu. Virtuální modello ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modello je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provede ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracoví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracoví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovn. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Italian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. A často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může býrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provedení. Do dnešní dobyl však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimálí popis manuálí asistence při porodu. Virtuální modello ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modello je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provede ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracoví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracoví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovn. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Italian)
4 November 2022
0 references
U kunt desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě gebruiken. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. Ik přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Naar často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Doe dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomieké analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejímu zotavení a návratu do pracovního proces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomiekých otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Dutch)
4 November 2022
0 references
U kunt desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě gebruiken. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. Ik přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Naar často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Doe dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomieké analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejímu zotavení a návratu do pracovního proces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomiekých otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Dutch)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Raktiniai žodžiai: Ncméně porodní proces je stįle doprovįzen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zįsah zapříčiňují tato porodnickį poranění dlouhodobį až doživotní poškození, jako je Dysfunkce anįlního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zįtěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvěetiny porodů přirozených. Až 9 % spontįně rodících matek dįle utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými nįsledky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuįlní perineįlní protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně zįvislį na jejím sprįvném a optimįlním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žįdný Exaktní popis optimįlní procesas této manuįlní asistence. Pro jeho Získįnį je Nutnį modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaloženį síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuįlních modelisů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a a ablikovįny s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimįlní popis manuįlní asistence při porodu. Virtuįlní modelis ramene, vyvinutý v rįmci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modelis je pro korektní simulaci MPP zcela esenciįlní. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrem (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stįvajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spoluprįci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrem (BC) dįle poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Raktiniai žodžiai: Socialekonomickému Faktoru společnosti (snížení nįkladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předchįzení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a nįvratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovįny nad rįmec projektu v mnoha ergonomických otįzkįch, a to v oblasti demografických změn, při utvįření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšovįní ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Lithuanian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Raktiniai žodžiai: Ncméně porodní proces je stįle doprovįzen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zįsah zapříčiňují tato porodnickį poranění dlouhodobį až doživotní poškození, jako je Dysfunkce anįlního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zįtěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvěetiny porodů přirozených. Až 9 % spontįně rodících matek dįle utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými nįsledky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuįlní perineįlní protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně zįvislį na jejím sprįvném a optimįlním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žįdný Exaktní popis optimįlní procesas této manuįlní asistence. Pro jeho Získįnį je Nutnį modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaloženį síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuįlních modelisů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a a ablikovįny s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimįlní popis manuįlní asistence při porodu. Virtuįlní modelis ramene, vyvinutý v rįmci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modelis je pro korektní simulaci MPP zcela esenciįlní. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrem (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stįvajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spoluprįci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrem (BC) dįle poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Raktiniai žodžiai: Socialekonomickému Faktoru společnosti (snížení nįkladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předchįzení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a nįvratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovįny nad rįmec projektu v mnoha ergonomických otįzkįch, a to v oblasti demografických změn, při utvįření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšovįní ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Lithuanian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě šotoro jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se/České republika a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální proces této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrн manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelн lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametri během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a do zejména s ohledem na ergonomijoké a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícíhoho modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomi analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centerm (BC) dále poskytne Expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladн), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního proces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomskikých otázkách, a do v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Slovenian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě šotoro jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se/České republika a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální proces této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrн manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelн lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametri během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a do zejména s ohledem na ergonomijoké a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícíhoho modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomi analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centerm (BC) dále poskytne Expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladн), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního proces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomskikých otázkách, a do v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Slovenian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokým k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Till často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodė přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození měže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak genomförace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Gör dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrа manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelа lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrė během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a till zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vаbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modell je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrė potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávající modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provende ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladа), ale i k relevantním aspektаm osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovní procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a till v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti mot obou regionech. (Swedish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokým k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Till často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodė přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození měže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak genomförace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Gör dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrа manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelа lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrė během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a till zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vаbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modell je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrė potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávající modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provende ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladа), ale i k relevantním aspektаm osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovní procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a till v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti mot obou regionech. (Swedish)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokűm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Pentru a často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodр přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mýže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním doveditení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrű manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelр lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrű během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vрbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrű potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a dovedit ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení náklad), ale i k relevantním aspektűm osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovní procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Romanian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokűm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Pentru a často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodр přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mýže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním doveditení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrű manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelр lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrű během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vрbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrű potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a dovedit ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení náklad), ale i k relevantním aspektűm osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovní procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Romanian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokтm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. Ja přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. U často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodт přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mтže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provedení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální proces této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrт manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelт lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrт během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projekta budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude v□bec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrт potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu provesti ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centarm (BC) dále poskytne Expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky obrazovanje pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladт), ale i k relevantním aspektaтm osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního proces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projekta v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Croatian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokтm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. Ja přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. U často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodт přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mтže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provedení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální proces této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrт manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelт lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrт během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projekta budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude v□bec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrт potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu provesti ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centarm (BC) dále poskytne Expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky obrazovanje pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladт), ale i k relevantním aspektaтm osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního proces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projekta v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Croatian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k zīmeifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a jíjí dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. ES přes včasný odborný zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Līdz často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuu finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z Čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak īstenošanasace této metody je značně závislám správném a optimálním proveení. Do dnešní doby však nebyl představen Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popimální asistence při porodu. Virtuální modelis ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modelis je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné Centm (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské Centm (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (sníženíí nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházením a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a a pávratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Latvian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k zīmeifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a jíjí dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. ES přes včasný odborný zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Līdz často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuu finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z Čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak īstenošanasace této metody je značně závislám správném a optimálním proveení. Do dnešní doby však nebyl představen Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popimální asistence při porodu. Virtuální modelis ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modelis je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné Centm (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské Centm (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (sníženíí nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházením a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a a pávratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Latvian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrok’m k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčičiují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. À často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porod-přirozených. Až 9 % spontánně rodícících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mΔže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementationace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametr’ manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních model’ lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametr’ během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergoké a biomechanické faktory, a tím bude vΔbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální modèle ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modèle je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametr’ potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícíco modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a prouvée ergonomieké analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení náklad), ale i k pertinentním aspekt’m osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návtu doracovím poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návtu doracovího. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomiquekých otázkách, a à v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v Obou regionech. (French)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrok’m k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčičiují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. À často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České Republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porod-přirozených. Až 9 % spontánně rodícících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození mΔže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementationace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametr’ manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních model’ lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametr’ během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergoké a biomechanické faktory, a tím bude vΔbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální modèle ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní modèle je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametr’ potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícíco modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a prouvée ergonomieké analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení náklad), ale i k pertinentním aspekt’m osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návtu doracovím poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návtu doracovího. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomiquekých otázkách, a à v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v Obou regionech. (French)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Para často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených (em inglês). Až 9% spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provedení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence (Asistência do dnešní doby však nebyl představen žádný exaktní popis optimálního procesu této manuální). Pro jeho získání je nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (ÚA) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie - výzkumné centrum (NTC) vyvine detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provede ergonomické analýzy po domluvě s partnerem ÚA. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví (em inglês). Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Portuguese)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I Přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To Často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha Matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9 % spontánně rodících Matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může býrazně snížena aplikací vhodné Asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak Implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním provedení. Do dnešní doby však nebyl představen žádný exaktní popis optimálního procesu této manuální Asistence. Pro jeho získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a Pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na Vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu Budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude Vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální Asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provede ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházeníí komplikacím a dlouhodobým poškozením zdravím, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické v obou regionech. (Portuguese)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokům k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Keresés a(z) Nejistotou nejistotou területén. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. To často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodů přirozených. Až 9% spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození může býrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody jeznačně závislá na jejím správném a optimálním provenení. Doby doby však neby představen žádný Exaktní popis optimálního procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrů manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelů lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrů během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i na komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem optimalizovat MPP, a to zejména s ohledem na ergonomické a biomechanické faktory, a tím bude vůbec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální model ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní model je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrů potřebných pro model, Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interreg Projekt 38). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a provene ergonomikuské analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socialekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladů), ale i k relevantním aspektům osobního života, jako je předcházení komplikacím a dlouhodobým poškozením zdraví, či k rychlejšímu zotavení a návratu do pracovního procesu. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Hungarian)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokěm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Biex často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodņ přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození měže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním ppruvati. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrě manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelо lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrо během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem bestizovat MPP, a li zejména s ohledem na ergonomické a faktory biomechanické, a bude budebec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální mudell ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní mudell je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrě potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interregje Pro 38kt). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a ppruvat ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladě), ale i k relevantním aspektņm osobního života, jako je předcházenímilia dlouhodobým poškozením zdravím zdraví, či krychlejšímu zotavení a návratu do pracovhoces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Maltese)
4 November 2022
0 references
V posledních desetiletích došlo díky lékařským pokrokěm k signifikantnímu snížení rizik porodu pro Matku a její dítě. Nicméně porodní proces je stále doprovázen značnou nejistotou. I přes včasný odborný zásah zapříčiňují tato porodnická poranění dlouhodobá až doživotní poškození, jako je Dysfunkce análního svěrače či inkontinence. Biex často doživotně snižuje zdraví a kvalitu života mnoha matek a jejich okolí. V neposlední řadě tento jev představuje významnou finanční zátěž pro systém zdravotnické péče. V roce 2015 se v České republice a Bavorsku narodilo cca. 220 000 dětí, z čehož byly dvě třetiny porodņ přirozených. Až 9 % spontánně rodících matek dále utrpělo během porodu zranění s dlouhodobými následky. Pravděpodobnost těchto poškození měže být výrazně snížena aplikací vhodné asistence při porodu (manuální perineální protekce, MPP). Avšak implementace této metody je značně závislá na jejím správném a optimálním ppruvati. Do dnešní doby však nebyl představen žádný Exaktní popis optimální procesu této manuální asistence. Pro jeho Získání je Nutná modifikace parametrě manévru, jako jsou pozice matky a porodníka, vynaložená síla a pohyby ruky lékaře. Jen s pomocí virtuálních modelо lidského těla lze kvantifikovat účinky těchto parametrо během porodu na vnitřní biomechaniku a tím i komplexní interakce. V navrhovaném projektu budou takovéto sofistikované modely vyvíjeny a aplikovány s cílem bestizovat MPP, a li zejména s ohledem na ergonomické a faktory biomechanické, a bude budebec poprvé umožněno představit optimální popis manuální asistence při porodu. Virtuální mudell ramene, vyvinutý v rámci INTERREG Projekt 38, bude rozšířen o submodely ruky a předloktí. Tento komplexní mudell je pro korektní simulaci MPP zcela esenciální. Ústav anatomie (Úa) vypracuje mapu anatomických a fyziologických parametrě potřebných pro model, Nové technologie — výzkumné centrum (NTC) vyvine Detailní submodely ruky a předloktí, Labor für Biomechanik (LBM) integruje tyto submodely do stávajícího modelu ramene (Interregje Pro 38kt). NTC v Úzké spolupráci s LBM zajistí komplexní validaci modelu a ppruvat ergonomické analýzy po domluvě s partnerem Úa. Biomedicínské centrum (BC) dále poskytne expertízy z oblasti gynekologie a porodnictví. Výsledky projektu pozitivně přispějí nejen k socioekonomickému Faktoru společnosti (snížení nákladě), ale i k relevantním aspektņm osobního života, jako je předcházenímilia dlouhodobým poškozením zdravím zdraví, či krychlejšímu zotavení a návratu do pracovhoces. Vyvinuté modely mohou být aplikovány nad rámec projektu v mnoha ergonomických otázkách, a to v oblasti demografických změn, při utváření atraktivních pracovních míst a prostředí pro život či pro zvyšování ekonomické výkonnosti v obou regionech. (Maltese)
4 November 2022
0 references