Matematické nadání: Modelování, diagnóza, podpora (Q4300998)

From EU Knowledge Graph
Jump to navigation Jump to search
Project Q4300998 in Germany, Czechia
Language Label Description Also known as
English
Matematické nadání: Modelování, diagnóza, podpora
Project Q4300998 in Germany, Czechia

    Statements

    0 references
    0 references
    493,191.25 Euro
    0 references
    580,225.0 Euro
    0 references
    85.0 percent
    0 references
    1 August 2017
    0 references
    31 July 2020
    0 references
    Universität Bayreuth
    0 references
    0 references

    49°56'44.30"N, 11°34'16.79"E
    0 references

    48°58'32.38"N, 14°28'48.94"E
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síť pro institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášť u žákyň a žáků na druhém stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské programové oblasti a budou posilovat podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (English)
    0.0368877483044908
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat На jedné straně se jedná o odborně doaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a doaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvláš Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti Psychologie a pedagogiky, stejně jako z doaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. На druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelă v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také také Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášΩ nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitel, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prăběhu zveřejńování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat a zakotvovat a zakotvovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech V neposlední řadě představuje десето projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkă na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkă (doktorant“. PO celou dobu projektu se budou konat r-znorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro Studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro Studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitel“, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníkí. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Bulgarian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síņ pro Institucionální spolupráci. Se jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by vámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlᚸ u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti Psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Kort Kort beskrivelse Vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů včesko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášа nadané žákyně a Žáky na matematiku. Dette hotel ligger i nærheden af populære seværdigheder, såsom Podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co jalépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Dette er en af de mest populære steder i verden, som er kendt for at være en del af programmetové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Danish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síź pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky von v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášź u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášź nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli von být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách von měly být zlepšeny Institucionální kapacity a mět propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). EO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (German)
    4 November 2022
    0 references
    Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, chuig an gComhairle agus chuig an gComhairle um Oideachas Gaeltachta agus Gaelscolaíochta (COGG) agus chuig Bavorska a Česka, agus chuig an gCoimisiún, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta roimh ré. Tá an t-eolas mícheart nó as dáta ag dul i ngleic leis an tsamhail chun dul i ngleic leis an tsamhail ar fad a bhaineann leis an koncepty koncepty koncepty chun staidéar a dhéanamh ar an múnla seo. Is féidir leat iarratas a dhéanamh ar an suíomh gréasáin seo chun teacht ar shíceolaí agus ar shíceolaithe. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické Odborné cíle a stupně obsahy druhého. Chun dul i ngleic leis an ábhar seo, is féidir leat dul i ngleic leis an ábhar seo. Tá an t-eolas is déanaí le fáil ar an suíomh gréasáin seo agus is é an t-eolas is déanaí a bhaineann leis an ábhar seo ná go bhfuil an t-eolas mícheart nó as dáta. Is féidir le Aktivit budou i gcomparáid le podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Chun dul i ngleic le Bayreuthu agus Budějovicích le haghaidh tuilleadh eolais a fháil i gcoinne Bayreuthu, is féidir leat dul i ngleic leis an ábhar seo. Is féidir leat dul chun cinn a dhéanamh chun dul i ngleic leis an bpróiseas chun dul i ngleic leis an bpróiseas chun dul i ngleic leis na dúshláin a bhaineann le hábhar. Is féidir leat dul i ngleic leis an bpróiseas chun dul i ngleic leis an bpróiseas chun dul i ngleic le saincheisteanna a bhaineann leis an Aontas Eorpach. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa ag dul i gcomhairle leis an gCoimisiún agus leis an gCoimisiún Eorpach. Ar deireadh thiar thall, is féidir leat dul i gcomhairle leis an mac léinn. Allah warns a seirbhísigh leis a chuid Word: Is é Bavorska a Česka, ar mhaithe le mic léinn a chur ar fáil do mhic léinn, agus ar an ábhar sin, is féidir é a úsáid le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ó Bavorska a Česka, a bunaíodh le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. Is féidir leat dul i ngleic leis an bhféiniúlacht agus an t-aitheantas a bhaineann leis an gclár oibre agus leis an gclár oibre a bhaineann le posilovat podvědomí chun dul i ngleic leis an bpróiseas. (Irish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síр pro Institucionální spolupráci. To jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášр u žáky a žákр na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti Psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty a diagnózy a podpory pro obzvlášр nadané žákyně a Žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelр, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prěhu zveřejрování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rízných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkр na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové a vývojové a vědeckou kvalifikací odborných pracovník? PO celou dobu projektu se budou konat rрznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty ένα zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelр, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovník. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity výesko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Greek)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženéhoho projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s 10 Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelné kontaktní síť pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnostiky a podpory matehoho nadání obzvlášť u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně bude tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde i k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnostiky a podpory pro zvláště nadané žákyně a Žáky na matematiku. Tyto aktivity budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svou školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako další rozvoj vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu bude rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt i zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se bude konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které jsou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou vyčerpány Podvědomí Společné výzkumnéhoho, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Czech)
    4 November 2022
    0 references
    Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síр pro Institucionální spolupráci. Katso kaikki tekstit, jotka viittaavat sivulle odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášр u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Näytä lisää Ehdot Ehdot Käyttöehdot Näytökset & rsquo; s & nbsp; žímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášр nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Näytä lisää: Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. Tällä hetkellä meillä ei ole arvostelua ohjelmalle Bavorsko-českých projektu projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. B) Neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Katso lisää aiheesta ”Institucionální kapacity a měly by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). PO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Hotellit lähellä paikkaa Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Kaikki nähtävä ja koettava lähellä kohdetta Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Finnish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síć pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášć u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášć nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli door být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách door měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). PO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Dutch)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síл pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky poolt v rámci tohoto projektu měly vzniknout mudel pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášě u žákyň a druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specialké odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelл v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášě nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli poolt být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelл, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prěběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rězných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkл na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách poolt měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkě (doktorantл nebo postdoktorantл). PO celou dobu projektu se budou konat rлznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelíní, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovník. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identiteet v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Estonian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projekt, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projekt měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášť u žáků a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projekt budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Polish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní sí cosiddette pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášć u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášć nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Italian)
    4 November 2022
    0 references
    Raktiniai žodžiai: Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síт pro Institucionįlní spoluprįci. Šiuo metu neturime apžvalgos šiai programinei įrangai: JAKO podstatné výsledky by v rįmci tohoto projektu měly vzniknout modelis pro matematické nadįní a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadįnįšκ u žįkyň a žįků na druhém Stupni. Raktiniai žodžiai: Východiskem výzkumu jsou stįvající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro zįkladní školy. Raktiniai žodžiai: Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Raktiniai žodžiai: tak vzniklé koncepty do vzdělįvįní učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také kejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školįch budou oběma univerzitami přeshraničně seznamovįny s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlįšт nadané žįkyně a Žįky na matematiku. Raktiniai žodžiai: Těžit zěchto aktivit budou tedy v podstatě žįkyně a žįci v česko-bavorském pohraničí. Raktiniai žodžiai: Měli by být svojí školou co nejlépe podporovįni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělįvįní a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučovįní ve školįch, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňovįní se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracovįnįí rįmce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitįch v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Žiūrėti vaizdo įrašą: Obou těchto univerzitįch by měly být zlepšeny Institucionįlní kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spoluprįce: Seminįře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělįvįvįní učitelů, které budou organizovįny oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumnį setkįvįních pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělįvacího prostoru. (Lithuanian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síť pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické a didaktické a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického na žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. További információ a következőről: Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). PO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Hungarian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síи pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky līdz v rámci tohoto projektu měly vzniknout modelis pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášи u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Bezmaksas Lejupielādēt Budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, Sistēmas Prasības Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášű nadané žákyně a Žáky na matematiku. Bezmaksas Lejupielādēt Budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli līdz být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích unjmou dlouhodobého vzdělávání a a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školch, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projekts budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Bezmaksas Lejupielādēt Budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studentsy, Vairāk... Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studentsy učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Latvian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síť pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášť u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psihologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelн v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe Podporaváni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektiých oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Kontaktní přeshraniční akce pro Studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro Studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelн, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identiteta v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostor. (Slovenian)
    4 November 2022
    0 references
    Pre viac informácií o Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síť pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematické nadání obzvlášť u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhej stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci vesko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoj. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých stavoch. V poslední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucie vědeckých pracovníkovů na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkovů (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorských Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společné výzkumné, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Slovak)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síа pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvláši u žákyň a žákű na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblastipsylogie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelа v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášр nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelű, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prűběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rрzných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovník, na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkű (doktorantр nebo postdoktorant); PO celou dobu projektu se budou konat rрznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové for my spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitel, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníkű. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Romanian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síа pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky av v rámci tohoto projektu měly vzniknout modell pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášа u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Du kan även använda den här sidan för att se till att du inte hittar något annat än česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášа nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co jalépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelа, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvoje výzvy. V prąběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rązných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkě (doktorantt nebo postdoktorant). PO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníkě. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identitet v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Swedish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síņ pro Institucionální spolupráci. Se jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by vámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlᚸ u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti Psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Kort Kort beskrivelse Vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů včesko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášа nadané žákyně a Žáky na matematiku. Dette hotel ligger i nærheden af populære seværdigheder, såsom Podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co jalépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Dette er en af de mest populære steder i verden, som er kendt for at være en del af programmetové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Danish)
    4 November 2022
    0 references
    Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, chuig an gComhairle agus chuig an gComhairle um Oideachas Gaeltachta agus Gaelscolaíochta (COGG) agus chuig Bavorska a Česka, agus chuig an gCoimisiún, chuig Parlaimint na hEorpa agus chuig an gComhairle. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta roimh ré. Tá an t-eolas mícheart nó as dáta ag dul i ngleic leis an tsamhail chun dul i ngleic leis an tsamhail ar fad a bhaineann leis an koncepty koncepty koncepty chun staidéar a dhéanamh ar an múnla seo. Is féidir leat iarratas a dhéanamh ar an suíomh gréasáin seo chun teacht ar shíceolaí agus ar shíceolaithe. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické Odborné cíle a stupně obsahy druhého. Chun dul i ngleic leis an ábhar seo, is féidir leat dul i ngleic leis an ábhar seo. Tá an t-eolas is déanaí le fáil ar an suíomh gréasáin seo agus is é an t-eolas is déanaí a bhaineann leis an ábhar seo ná go bhfuil an t-eolas mícheart nó as dáta. Is féidir le Aktivit budou i gcomparáid le podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Chun dul i ngleic le Bayreuthu agus Budějovicích le haghaidh tuilleadh eolais a fháil i gcoinne Bayreuthu, is féidir leat dul i ngleic leis an ábhar seo. Is féidir leat dul chun cinn a dhéanamh chun dul i ngleic leis an bpróiseas chun dul i ngleic leis an bpróiseas chun dul i ngleic leis na dúshláin a bhaineann le hábhar. Is féidir leat dul i ngleic leis an bpróiseas chun dul i ngleic leis an bpróiseas chun dul i ngleic le saincheisteanna a bhaineann leis an Aontas Eorpach. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa ag dul i gcomhairle leis an gCoimisiún agus leis an gCoimisiún Eorpach. Ar deireadh thiar thall, is féidir leat dul i gcomhairle leis an mac léinn. Allah warns a seirbhísigh leis a chuid Word: Is é Bavorska a Česka, ar mhaithe le mic léinn a chur ar fáil do mhic léinn, agus ar an ábhar sin, is féidir é a úsáid le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ó Bavorska a Česka, a bunaíodh le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. Is féidir leat dul i ngleic leis an bhféiniúlacht agus an t-aitheantas a bhaineann leis an gclár oibre agus leis an gclár oibre a bhaineann le posilovat podvědomí chun dul i ngleic leis an bpróiseas. (Irish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síл pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky poolt v rámci tohoto projektu měly vzniknout mudel pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášě u žákyň a druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specialké odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelл v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášě nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli poolt být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelл, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prěběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rězných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkл na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách poolt měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkě (doktorantл nebo postdoktorantл). PO celou dobu projektu se budou konat rлznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelíní, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovník. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identiteet v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Estonian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síź pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky von v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášź u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášź nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli von být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách von měly být zlepšeny Institucionální kapacity a mět propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). EO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (German)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síć pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášć u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášć nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli door být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách door měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). PO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Dutch)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síр pro Institucionální spolupráci. To jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášр u žáky a žákр na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti Psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty a diagnózy a podpory pro obzvlášр nadané žákyně a Žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelр, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prěhu zveřejрování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rízných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkр na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové a vývojové a vědeckou kvalifikací odborných pracovník? PO celou dobu projektu se budou konat rрznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty ένα zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelр, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovník. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity výesko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Greek)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projekt, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projekt měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášť u žáků a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projekt budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Polish)
    4 November 2022
    0 references
    Pre viac informácií o Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síť pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematické nadání obzvlášť u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhej stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci vesko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoj. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých stavoch. V poslední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucie vědeckých pracovníkovů na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkovů (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorských Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společné výzkumné, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Slovak)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síť pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášť u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psihologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelн v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe Podporaváni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektiých oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Kontaktní přeshraniční akce pro Studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro Studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelн, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identiteta v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostor. (Slovenian)
    4 November 2022
    0 references
    Raktiniai žodžiai: Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síт pro Institucionįlní spoluprįci. Šiuo metu neturime apžvalgos šiai programinei įrangai: JAKO podstatné výsledky by v rįmci tohoto projektu měly vzniknout modelis pro matematické nadįní a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadįnįšκ u žįkyň a žįků na druhém Stupni. Raktiniai žodžiai: Východiskem výzkumu jsou stįvající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro zįkladní školy. Raktiniai žodžiai: Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Raktiniai žodžiai: tak vzniklé koncepty do vzdělįvįní učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také kejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školįch budou oběma univerzitami přeshraničně seznamovįny s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlįšт nadané žįkyně a Žįky na matematiku. Raktiniai žodžiai: Těžit zěchto aktivit budou tedy v podstatě žįkyně a žįci v česko-bavorském pohraničí. Raktiniai žodžiai: Měli by být svojí školou co nejlépe podporovįni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělįvįní a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučovįní ve školįch, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňovįní se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracovįnįí rįmce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitįch v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Žiūrėti vaizdo įrašą: Obou těchto univerzitįch by měly být zlepšeny Institucionįlní kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spoluprįce: Seminįře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělįvįvįní učitelů, které budou organizovįny oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumnį setkįvįních pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělįvacího prostoru. (Lithuanian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní sí cosiddette pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášć u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášć nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Italian)
    4 November 2022
    0 references
    Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síр pro Institucionální spolupráci. Katso kaikki tekstit, jotka viittaavat sivulle odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášр u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Näytä lisää Ehdot Ehdot Käyttöehdot Näytökset & rsquo; s & nbsp; žímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášр nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Näytä lisää: Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. Tällä hetkellä meillä ei ole arvostelua ohjelmalle Bavorsko-českých projektu projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. B) Neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Katso lisää aiheesta ”Institucionální kapacity a měly by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). PO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Hotellit lähellä paikkaa Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Kaikki nähtävä ja koettava lähellä kohdetta Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Finnish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síа pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvláši u žákyň a žákű na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblastipsylogie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelа v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášр nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelű, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prűběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rрzných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovník, na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkű (doktorantр nebo postdoktorant); PO celou dobu projektu se budou konat rрznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové for my spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitel, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníkű. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Romanian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síа pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky av v rámci tohoto projektu měly vzniknout modell pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášа u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Du kan även använda den här sidan för att se till att du inte hittar något annat än česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášа nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co jalépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelа, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvoje výzvy. V prąběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rązných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkě (doktorantt nebo postdoktorant). PO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníkě. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identitet v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Swedish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat На jedné straně se jedná o odborně doaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a doaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvláš Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti Psychologie a pedagogiky, stejně jako z doaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. На druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelă v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také také Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášΩ nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitel, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prăběhu zveřejńování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat a zakotvovat a zakotvovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech V neposlední řadě představuje десето projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkă na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkă (doktorant“. PO celou dobu projektu se budou konat r-znorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro Studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro Studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitel“, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníkí. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Bulgarian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síи pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky līdz v rámci tohoto projektu měly vzniknout modelis pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášи u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Bezmaksas Lejupielādēt Budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, Sistēmas Prasības Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášű nadané žákyně a Žáky na matematiku. Bezmaksas Lejupielādēt Budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli līdz být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích unjmou dlouhodobého vzdělávání a a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školch, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projekts budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Bezmaksas Lejupielādēt Budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studentsy, Vairāk... Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studentsy učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Latvian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síť pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické a didaktické a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického na žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. További információ a következőről: Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). PO celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Hungarian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženéhoho projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s 10 Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelné kontaktní síť pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnostiky a podpory matehoho nadání obzvlášť u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně bude tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde i k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnostiky a podpory pro zvláště nadané žákyně a Žáky na matematiku. Tyto aktivity budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svou školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako další rozvoj vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu bude rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt i zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se bude konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které jsou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou vyčerpány Podvědomí Společné výzkumnéhoho, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Czech)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projekta, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síт pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projekta měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášς u žákyň a žákű na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psihologie pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelт v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášт nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se unniverzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelт, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prтběhu zveřejňování se výsledky projekta budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rтzných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkт na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách od strane měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkт (doktorante nebo postdoktorant). Po celou dobu projekta se budou konat rтznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelт, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovník. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identitet v česko-bavorské Programové oblasti budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostora. (Croatian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projekta, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síт pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projekta měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášς u žákyň a žákű na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psihologie pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelт v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášт nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se unniverzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelт, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prтběhu zveřejňování se výsledky projekta budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rтzných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkт na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách od strane měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkт (doktorante nebo postdoktorant). Po celou dobu projekta se budou konat rтznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelт, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovník. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identitet v česko-bavorské Programové oblasti budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostora. (Croatian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síť pro institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. Jako podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášť u žákyň a žáků na druhém stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášť nadané žákyně a žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli por být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách por měly být zlepšeny institucionální kapacity a měly por být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). Po celou dobu projektu se budou konat různorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské programové oblasti a budou posilovat podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Portuguese)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní sí pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout modelo pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvláš ​​u žáky a žáking naruhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitel česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvláš nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli por být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitel, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V pr.běhu zveřejování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rṛzných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovník, na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovník? PO celou dobu projektu se budou konat rđznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty un zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro Studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitel, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníki. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity včesko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Spanish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní sí pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by v rámci tohoto projektu měly vzniknout modelo pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvláš ​​u žáky a žáking naruhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitel česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvláš nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli por být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitel, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V pr.běhu zveřejování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rṛzných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovník, na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovník¡(doktoranting nebo postdoktorant). PO celou dobu projektu se budou konat rđznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty un zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro Studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitel, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníki. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity včesko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Spanish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s Deseti školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síр pro institucionální spolupráci. Na jedné straně se Jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky por v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášр u žákyň a žáků na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky Budou rozšířeny na specifické odborné Cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně Budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelů v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách Budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášр nadané žákyně a žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit Budou Tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelů, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako Společné přeshraniční výzvy. V průběhu zveřejňování se výsledky projektu Budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na různých úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníků na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníků (doktorantů nebo postdoktorantů). PO celou dobu projektu se Budou konat různorodé Společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelů, které Budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako Výzkumná setkávání vědeckých pracovníků. Všechny tyto aktivity Budou přispívat k rozvoji Společné identity v česko-Bavorské programové oblasti a Budou posilovat podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Portuguese)
    4 November 2022
    0 references
    Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní pro Institucionální spolupráci. Jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by vámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášо u žákyň a žákě na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Ma druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelо v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášо nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Minn být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelě, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prěběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rězných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkņ na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách ta’ měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkě (doktorantо nebo postdoktorantо). PO celou dobu projektu se budou konat rěznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelě, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníkě. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Maltese)
    4 November 2022
    0 references
    Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní pro Institucionální spolupráci. Jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky by vámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvlášо u žákyň a žákě na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pedagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Ma druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitelо v česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvlášо nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Minn být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitelě, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prěběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na rězných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníkņ na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách ta’ měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovníkě (doktorantо nebo postdoktorantо). PO celou dobu projektu se budou konat rěznorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studenty, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studenty učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitelě, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovníkě. Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (Maltese)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síΔ pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky de v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvláš’ u žákyň a žák’ na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pédagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitel česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvláš’ nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitel, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prΔběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na r’zných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníks na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovník Po celou dobu projektu se budou konat r’znorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studentsy, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studentsy učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitel, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovník Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (French)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem předloženého projektu, na kterém spolupracuje Univerzita v Bayreuthu a Univerzita v Českých Budějovicích s deseti Školami z Bavorska a Česka, je vybudovat udržitelnou kontaktní síΔ pro Institucionální spolupráci. Na jedné straně se jedná o odborně didaktický výzkumný a vývojový projekt obou univerzit. JAKO podstatné výsledky de v rámci tohoto projektu měly vzniknout model pro matematické nadání a didaktické koncepty za účelem diagnózy a podpory matematického nadání obzvláš’ u žákyň a žák’ na druhém Stupni. Východiskem výzkumu jsou stávající výsledky z oblasti psychologie a pédagogiky, stejně jako z didaktiky matematiky pro základní školy. Tyto výsledky budou rozšířeny na specifické odborné cíle a obsahy druhého stupně. Na druhé straně budou tak vzniklé koncepty začleněny do vzdělávání učitel česko-bavorském pohraničí, čímž dojde také k jejich popularizaci. Studenti, kteří studují učitelství, a učitelé na školách budou oběma univerzitami přeshraničně seznamováni s koncepty diagnózy a podpory pro obzvláš’ nadané žákyně a Žáky na matematiku. Těžit z těchto aktivit budou tedy v podstatě žákyně a žáci v česko-bavorském pohraničí. Měli by být svojí školou co nejlépe podporováni v jejich vývoji. Za tímto účelem se univerzity v Bayreuthu a v Českých Budějovicích ujmou dlouhodobého vzdělávání a školení učitel, stejně jako dalšího rozvoje vyučování ve školách, jako společné přeshraniční výzvy. V prΔběhu zveřejňování se výsledky projektu budou rozšiřovat a zakotvovat ve školním systému v Bavorsko-českých projektových oblastech na r’zných úrovních. V neposlední řadě představuje tento projekt také zpracování rámce pro kvalifikaci budoucích vědeckých pracovníks na Univerzitách v Bayreuthu a v Českých Budějovicích. Na obou těchto univerzitách by měly být zlepšeny Institucionální kapacity a měly by být propojeny výzkumné a vývojové aktivity s vědeckou kvalifikací odborných pracovník Po celou dobu projektu se budou konat r’znorodé společné kontaktní přeshraniční akce pro studentsy, učitele a vědce. Budou rozvinuty a zavedeny nové formy spolupráce: Semináře pro studentsy učitelství z Bavorska a Česka, akce dalšího vzdělávání učitel, které budou organizovány oběma univerzitami z Bavorska a Česka, stejně jako výzkumná setkávání vědeckých pracovník Všechny tyto aktivity budou přispívat k rozvoji společné identity v česko-bavorské Programové oblasti a budou posilovat Podvědomí společného výzkumného, vědeckého a vzdělávacího prostoru. (French)
    4 November 2022
    0 references

    Identifiers

    0 references