Zavedení přeshraničního socioekonomického monitorovacího systému v Národních parcích Šumava a Bavorský les (Q4296877)
Jump to navigation
Jump to search
Project Q4296877 in Germany, Czechia
Language | Label | Description | Also known as |
---|---|---|---|
English | Zavedení přeshraničního socioekonomického monitorovacího systému v Národních parcích Šumava a Bavorský les |
Project Q4296877 in Germany, Czechia |
Statements
571,221.25 Euro
0 references
672,025.0 Euro
0 references
85.0 percent
0 references
1 January 2017
0 references
31 March 2020
0 references
Nationalparkverwaltung Bayerischer Wald
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažďovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, vyhodnocení dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromažďována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo vyhodnocení návštěvnické infrastruktury - zejména expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná data i důležitým podkladem pro budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (English)
0.0434834514782214
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady Největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádětěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních percích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nonovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proofen přeshraniční socioekonomický overvågning. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromažžána a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvních, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Dette hotel ligger i nærheden af et program, der er moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, a bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Denne lejlighed har til formål at sikre, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er noget at gøre med det samme. Nyd uforlignelig service og en i sandhed prestigefyldt placering på Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Dette hotel tilbyder også mange faciliteter der vil berige dit ophold i Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Danish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Daten o prostorovém chování a soziodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažovány pouze v rámci společného přeshraničního sozioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu von měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé bewährten přeshraniční sozioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) Budou shromažována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen soziodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (German)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Dati o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromaž~ovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoraggio. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromaž~ována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, abylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a vrzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací informa ační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tim mohou být získaná data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Italian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Daten o prostorovém chování a soziodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažovány pouze v rámci společného přeshraničního sozioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu von měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé bewährten přeshraniční sozioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) Budou shromažována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen soziodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (German)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Dati o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromaž~ovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoraggio. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromaž~ována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, abylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a vrzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací informa ační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tim mohou být získaná data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Italian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkр oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývajícící konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelр a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu výzvu v péči o velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množstvích a požadavcích návštěvníkр umožníkí provádědět návštěvnický management, který splěuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníkр, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují d’ležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvník. Z dрvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodр mohou být tyto údaje shromažрovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocích externích podle nejnovějších vědeckých poznatk koncipován a poprvé establisheden přeshraniční socialekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníkр, VYHODNOCENÍ dalších údajр, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prôzkum návštěvník? v terénu) budou shromažрována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajр bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rрzné tematické moduly, jako jsou otázky týkajícícící se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkр a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérрm z regionu. Tím mohou být získaná data i dímležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park. (Greek)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkр oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývajícící konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelр a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu výzvu v péči o velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množstvích a požadavcích návštěvníkр umožníkí provádědět návštěvnický management, který splěuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníkр, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují d’ležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvník. Z dрvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodр mohou být tyto údaje shromažрovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocích externích podle nejnovějších vědeckých poznatk koncipován a poprvé establisheden přeshraniční socialekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníkр, VYHODNOCENÍ dalších údajр, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prôzkum návštěvník? v terénu) budou shromažрována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajр bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rрzné tematické moduly, jako jsou otázky týkajícícící se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkр a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérрm z regionu. Tím mohou být získaná data i dímležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park. (Greek)
4 November 2022
0 references
Národní Parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné Lesní území ve Střední Evropě o celkové rozloze přes 900 km². Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa Chun tuilleadh eolais a fháil, is féidir leat dul i gcomhairle leis an gCoimisiún agus leis an gCoimisiún Eorpach. Is féidir leat dul i gcomhairle leis an lucht bainistíochta, agus le bainistíocht níos fearr a dhéanamh ar an réimse sin. Sonraí maidir le sochshamhlú a bhaineann le sochshógrafické, le faisnéis ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de. Bariéry a přeshraničních přechod ó thaobh tusa Tyto údaje shromažažány Pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). Ag dul i gcomhairle leis an gCoimisiún Eorpach agus leis an gCoiste Eacnamaíoch agus Sóisialta, Šumava a Bavorský les externích odborník, podle nejnovějších vědeckých poznatk, koncipován cruthaithe ag an bpobal monatóireacht a dhéanamh ar an tsocraíocht. Tar éis an leathanaigh seo a leanas a chur in iúl: (an t-ainm atá air (an t-ábhar a bhaineann leis an liosta iomlán de shonraí a bhaineann le sonraí pearsanta a úsáid (dotazníkový prendingzkum dovštěvník, v terénu); budou shromažaována le sonraí analyzována stejnouodiko nau Obou Houodikoa Obou. An t-eolas is déanaí ó shin i leith, is é sin le rá, an t-eolas is déanaí ó thaobh cúrsaí sláinte de, agus ó thaobh cúrsaí sóisialta de, i measc na n-ábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar, is féidir faisnéis a chur ar fáil trí mheán na faisnéise. Maidir leis an gclár is fearr a chur ar fáil, is féidir leat dul chun cinn a dhéanamh maidir leis an gclár a chur chun cinn agus a chur chun cinn agus a chur chun cinn. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa chun tuilleadh eolais a fháil. Tabhair cuairt ar pháirceáil agus ar pháirceáil a dhéanamh ar phravidelně poskytovat všem turistickým le haghaidh réigiún. Féach ar na sonraí a bhaineann leis an gclár oibre agus leis na sonraí a bhaineann leis an réimse sin. (Irish)
4 November 2022
0 references
Národní Parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné Lesní území ve Střední Evropě o celkové rozloze přes 900 km². Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa Chun tuilleadh eolais a fháil, is féidir leat dul i gcomhairle leis an gCoimisiún agus leis an gCoimisiún Eorpach. Is féidir leat dul i gcomhairle leis an lucht bainistíochta, agus le bainistíocht níos fearr a dhéanamh ar an réimse sin. Sonraí maidir le sochshamhlú a bhaineann le sochshógrafické, le faisnéis ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de, ó thaobh eolais de. Bariéry a přeshraničních přechod ó thaobh tusa Tyto údaje shromažažány Pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). Ag dul i gcomhairle leis an gCoimisiún Eorpach agus leis an gCoiste Eacnamaíoch agus Sóisialta, Šumava a Bavorský les externích odborník, podle nejnovějších vědeckých poznatk, koncipován cruthaithe ag an bpobal monatóireacht a dhéanamh ar an tsocraíocht. Tar éis an leathanaigh seo a leanas a chur in iúl: (an t-ainm atá air (an t-ábhar a bhaineann leis an liosta iomlán de shonraí a bhaineann le sonraí pearsanta a úsáid (dotazníkový prendingzkum dovštěvník, v terénu); budou shromažaována le sonraí analyzována stejnouodiko nau Obou Houodikoa Obou. An t-eolas is déanaí ó shin i leith, is é sin le rá, an t-eolas is déanaí ó thaobh cúrsaí sláinte de, agus ó thaobh cúrsaí sóisialta de, i measc na n-ábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar, is féidir faisnéis a chur ar fáil trí mheán na faisnéise. Maidir leis an gclár is fearr a chur ar fáil, is féidir leat dul chun cinn a dhéanamh maidir leis an gclár a chur chun cinn agus a chur chun cinn agus a chur chun cinn. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa chun tuilleadh eolais a fháil. Tabhair cuairt ar pháirceáil agus ar pháirceáil a dhéanamh ar phravidelně poskytovat všem turistickým le haghaidh réigiún. Féach ar na sonraí a bhaineann leis an gclár oibre agus leis na sonraí a bhaineann leis an réimse sin. (Irish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady Největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádětěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních percích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nonovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proofen přeshraniční socioekonomický overvågning. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromažžána a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvních, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Dette hotel ligger i nærheden af et program, der er moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, a bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Denne lejlighed har til formål at sikre, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er nogen tvivl om, at der ikke er noget at gøre med det samme. Nyd uforlignelig service og en i sandhed prestigefyldt placering på Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Dette hotel tilbyder også mange faciliteter der vil berige dit ophold i Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Danish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádětěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Gegevens o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentálělávání a informování a informování návštěvíků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažìovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocích externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován een poprvé bleeken přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCEN dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) Budou shromažìována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální programma s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Udržitelného ruchu v regionu obou národních parků. (Dutch)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádětěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Gegevens o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentálělávání a informování a informování návštěvíků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažìovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocích externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován een poprvé bleeken přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCEN dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) Budou shromažìována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální programma s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Udržitelného ruchu v regionu obou národních parků. (Dutch)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Vaata kaardilt hotelle Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkл oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelл a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu výči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníkл umožní provádětěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníkл, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dлležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníkл. Z dлvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodл mohou být tyto údaje shromažлovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníkл podle nejnovějších vědeckých poznatkěván a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický järelevalve. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníkŇ, VYHODNOCENÍ dalších údajích, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prězkum návštěvníkл v terénu) budou andmed stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajň bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rлzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální programm s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkл a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérěm z regionu. Vaata ka: Tím mohou být získaná data i dлležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park. (Estonian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Vaata kaardilt hotelle Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkл oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelл a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu výči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníkл umožní provádětěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníkл, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dлležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníkл. Z dлvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodл mohou být tyto údaje shromažлovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníkл podle nejnovějších vědeckých poznatkěván a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický järelevalve. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníkŇ, VYHODNOCENÍ dalších údajích, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prězkum návštěvníkл v terénu) budou andmed stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajň bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rлzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální programm s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkл a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérěm z regionu. Vaata ka: Tím mohou být získaná data i dлležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park. (Estonian)
4 November 2022
0 references
Nįrodní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chrįněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Raktiniai žodžiai: Současně jsou každoročně pro miliony nįvštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívįní a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zįjmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chrįněnį velkoplošnį území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích įvštěvníků umožníků umožnídět įvštěvnický management, který splňuje įvštěvníky očekįvįvníky Prožitek přírody aje v souladu s poslįnįnich parků. Data o prostorovém chovįních a sociodemografické struktuře nįvštěvníků, ale i o jejich přįních, očekįvįnįch a informovanosti, představují důležitý zįklad pro dobré environmentįlní vzdělįvįní a informovįvníků. Zůvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažoovįny pouze v rįmci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rįmci projektu by měl být v obou nįrodních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipovįn a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuįlní sčítįny nįvštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytovįních metod.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum nįvštěvníků v terénu) budou shromažovovįna a analyzovįna data stejnou metodikou na obou stranįch hranice. Raktiniai žodžiai: sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o nįvštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, Očekįvįní rekreační nabídky ve velkoplošných chrįněných územích nebo VYHODNOCENÍ nįvštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimįlní program s moduly rozdělenými na pět let, které budou sprįvy i po ukončení projektu nadįle provįdět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Žiūrėti vaizdo įrašą: Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívįní chrįného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělįvací a informační koncepty. Sveiki atvykę į viešbučių žemėlapį – Svetainė. Tím mohou být získanį data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou nįrodních parků. (Lithuanian)
4 November 2022
0 references
Nįrodní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chrįněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Raktiniai žodžiai: Současně jsou každoročně pro miliony nįvštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívįní a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zįjmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chrįněnį velkoplošnį území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích įvštěvníků umožníků umožnídět įvštěvnický management, který splňuje įvštěvníky očekįvįvníky Prožitek přírody aje v souladu s poslįnįnich parků. Data o prostorovém chovįních a sociodemografické struktuře nįvštěvníků, ale i o jejich přįních, očekįvįnįch a informovanosti, představují důležitý zįklad pro dobré environmentįlní vzdělįvįní a informovįvníků. Zůvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažoovįny pouze v rįmci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rįmci projektu by měl být v obou nįrodních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipovįn a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuįlní sčítįny nįvštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytovįních metod.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum nįvštěvníků v terénu) budou shromažovovįna a analyzovįna data stejnou metodikou na obou stranįch hranice. Raktiniai žodžiai: sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o nįvštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, Očekįvįní rekreační nabídky ve velkoplošných chrįněných územích nebo VYHODNOCENÍ nįvštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimįlní program s moduly rozdělenými na pět let, které budou sprįvy i po ukončení projektu nadįle provįdět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Žiūrėti vaizdo įrašą: Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívįní chrįného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělįvací a informační koncepty. Sveiki atvykę į viešbučių žemėlapį – Svetainė. Tím mohou být získanį data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou nįrodních parků. (Lithuanian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Dane o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentálávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projekt by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé sprawdzone přeshraniční socjoekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromažována a analyzována data stejnou metodou na obou stranáchra h. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projekt nadále provádět z vlastního rozpočtu, bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Získaná data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruch v regionu obou národních parků. (Polish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Dane o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentálávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projekt by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé sprawdzone přeshraniční socjoekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromažována a analyzována data stejnou metodou na obou stranáchra h. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projekt nadále provádět z vlastního rozpočtu, bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Získaná data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruch v regionu obou národních parků. (Polish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými obzorje a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parkн. Podatki o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dнležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Být tyto údaje shromažovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu, ki ga měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatkр koncipován a poprvé dokažeen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalšších údajích, jako statistik o ubytování atd.) avalitativních metod (dotazníkový průzkum návěvníků v terénu) budou shromažнována a analyzována stenajnojno metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajн bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rнzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesch, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkн a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná podatki i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parkн. (Slovenian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými obzorje a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parkн. Podatki o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dнležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Být tyto údaje shromažovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu, ki ga měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatkр koncipován a poprvé dokažeen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalšších údajích, jako statistik o ubytování atd.) avalitativních metod (dotazníkový průzkum návěvníků v terénu) budou shromažнována a analyzována stenajnojno metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajн bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rнzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesch, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkн a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná podatki i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parkн. (Slovenian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkě oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelņ a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množstvích a požadavcích návštěvníkņ umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parks. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníkě, ale o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dņležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníkņ. L-ewwel nett, il-Kunsill Ewropew ta’ l-Affarijiet Soċjali u l-Kunsill ta’ l-Unjoni Ewropea (SEM). V rámci projektu ta’ měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocích externích odborníkě podle nejnovějších vědeckých poznatkņ koncipován a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitor. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníkě, VYHODNOCENÍ dalších údajņ, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prězkum návštěvníkěvíkě v terénu) budou shažována analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajņ bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rězné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Għal dan il-għan, il-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea għandha l-għan li tagħti l-opinjoni tagħha lill-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea u lill-Kunsill tal-Unjoni Ewropea. Sběr dar zajistí správy národních parkо a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérņm z regionu. Id-data dwar l-iskambju ta’ informazzjoni f’dan il-qasam għandha x’taqsam ma’ l-implimentazzjoni ta’ l-istrateġija ta’ l-Unjoni Ewropea. (Maltese)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkě oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelņ a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množstvích a požadavcích návštěvníkņ umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parks. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníkě, ale o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dņležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníkņ. L-ewwel nett, il-Kunsill Ewropew ta’ l-Affarijiet Soċjali u l-Kunsill ta’ l-Unjoni Ewropea (SEM). V rámci projektu ta’ měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocích externích odborníkě podle nejnovějších vědeckých poznatkņ koncipován a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitor. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníkě, VYHODNOCENÍ dalších údajņ, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prězkum návštěvníkěvíkě v terénu) budou shažována analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajņ bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rězné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Għal dan il-għan, il-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea għandha l-għan li tagħti l-opinjoni tagħha lill-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea u lill-Kunsill tal-Unjoni Ewropea. Sběr dar zajistí správy národních parkо a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérņm z regionu. Id-data dwar l-iskambju ta’ informazzjoni f’dan il-qasam għandha x’taqsam ma’ l-implimentazzjoni ta’ l-istrateġija ta’ l-Unjoni Ewropea. (Maltese)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkě oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu véči o chráněná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníką umožní provádětětěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parkd. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují děležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníkěvní. Z dąvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodė mohou být tyto údaje shromažány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatký koncipován a poprvé visades přeshraniční socioekonomický övervakning. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) en kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníkė v terénu) budou shromažována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvních, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendig. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkа a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná data i dаležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park œ. (Swedish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkě oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu véči o chráněná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníką umožní provádětětěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parkd. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují děležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníkěvní. Z dąvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodė mohou být tyto údaje shromažány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatký koncipován a poprvé visades přeshraniční socioekonomický övervakning. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) en kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníkė v terénu) budou shromažována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvních, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendig. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkа a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná data i dаležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park œ. (Swedish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návtěvníků oblíbeným místem dovolených. Etsi lisää aiheesta vyplývající a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v. péči o chráněná velkoplošná území. Návtěvních návtěvních umoděvnít návštěvnický management, který splňuje návštěvníky čekáváný Prožitek přídy a v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návtěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návtěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažěovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návtěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návtěvníků v terénu) tietoja stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sosiodemografické aspekty o návtěvních, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návtěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Hotellit lähellä paikkaa národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tietoja i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu národních parků. (Finnish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návtěvníků oblíbeným místem dovolených. Etsi lisää aiheesta vyplývající a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v. péči o chráněná velkoplošná území. Návtěvních návtěvních umoděvnít návštěvnický management, který splňuje návštěvníky čekáváný Prožitek přídy a v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návtěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návtěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažěovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návtěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návtěvníků v terénu) tietoja stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sosiodemografické aspekty o návtěvních, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návtěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Hotellit lähellä paikkaa národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tietoja i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu národních parků. (Finnish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkр oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelű a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu výzvu v péči o chráněná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníkű umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park. Date o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvník, ale i o jejich přáních, očekáváních a informationovanosti, představují dűležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informationování návštěvník. Z dűvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodű mohou být tyto údaje shromažрovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníkű podle nejnovějších vědeckých poznatkű koncipován a poprvé dovediten přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvník, VYHODNOCENÍ dalších údaj, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prÄzkum návštěvníkī v terénu budou) shromažрována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajа bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rрzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkр a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérрm z regionu. Tím mohou být získaná data i dűležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parkр. (Romanian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkр oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelű a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu výzvu v péči o chráněná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníkű umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park. Date o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvník, ale i o jejich přáních, očekáváních a informationovanosti, představují dűležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informationování návštěvník. Z dűvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodű mohou být tyto údaje shromažрovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníkű podle nejnovějších vědeckých poznatkű koncipován a poprvé dovediten přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvník, VYHODNOCENÍ dalších údaj, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prÄzkum návštěvníkī v terénu budou) shromažрována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajа bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rрzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkр a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérрm z regionu. Tím mohou být získaná data i dűležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parkр. (Romanian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvník oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatel’ a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvník’ umožní provádět návštěvnický direction, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park Données o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvník, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují d’ležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvník Z d’vodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodΔ mohou být tyto údaje shromažsovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborník Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvník un analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních o návštěvnících, ale bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rΔzné tematické moduly, jako jsou otázky týkajícící se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální programme s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé tendance. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních park, a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktér’m z regionu. Tím mohou být získaná data i d’ležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park (French)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvník oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatel’ a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvník’ umožní provádět návštěvnický direction, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park Données o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvník, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují d’ležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvník Z d’vodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodΔ mohou být tyto údaje shromažsovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborník Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvník un analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních o návštěvnících, ale bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rΔzné tematické moduly, jako jsou otázky týkajícící se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální programme s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé tendance. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních park, a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktér’m z regionu. Tím mohou být získaná data i d’ležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park (French)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. További információ a toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Programok a(z) údaje údaje a požadavcích návštěvníků umožnít návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a socialdemografické struktuře návštěvníků, ale i o o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažùovány pouze v rámci společného přeshraničního socialekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocích externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé provenen přeshraniční socialekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen socialdemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkajícící se informovanosti o ekologických procesech, szállodák itt: velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně odvodit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Szálláshelyek a(z) Sběr dar zajistí správy národních parků a pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu közelében. Tím mohou být získaná data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Hungarian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. További információ a toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Programok a(z) údaje údaje a požadavcích návštěvníků umožnít návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a socialdemografické struktuře návštěvníků, ale i o o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažùovány pouze v rámci společného přeshraničního socialekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocích externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé provenen přeshraniční socialekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen socialdemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkajícící se informovanosti o ekologických procesech, szállodák itt: velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně odvodit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Szálláshelyek a(z) Sběr dar zajistí správy národních parků a pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu közelében. Tím mohou být získaná data i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Hungarian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les Vynikající lesní území ve střední Evropě o Celkové informace přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se se rekreační úvaha a z toho plynoucí konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody vysazují v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a organizace návštěvnického managementu, který má být přítomný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografických strukturách návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a soudcích. Z důvodu jazykových bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažďovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoring. Díky kvantitativní metodě (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metodách (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) bude shromažďována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude obsahovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako je zacházení s informacemii o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělený na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Díky tomu bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve účincích chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajištění správy národních parků a bude je pravidelně poskytovat všem turistickým subjektůmm z regionu. Do té doby byly shromážděny údaje i důležitým podklademem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Czech)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les Vynikající lesní území ve střední Evropě o Celkové informace přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se se rekreační úvaha a z toho plynoucí konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody vysazují v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a organizace návštěvnického managementu, který má být přítomný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografických strukturách návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a soudcích. Z důvodu jazykových bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažďovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoring. Díky kvantitativní metodě (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metodách (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) bude shromažďována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude obsahovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako je zacházení s informacemii o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělený na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Díky tomu bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve účincích chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajištění správy národních parků a bude je pravidelně poskytovat všem turistickým subjektůmm z regionu. Do té doby byly shromážděny údaje i důležitým podklademem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Czech)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z uzho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné doběčovou výzvu véči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a a požadavcích návštěvníků umožní provádětěvtěvnický management, Sistēmas Prasības Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů Sistēmas Prasības (SEM). V rámci projekts by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s s pomocích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jou otázky týkající cí se informovanosti o ekologických procesech, vídky ve velkoplošných chránných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude minimální programma s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Atklājiet profesionālus saderināšanās pakalpojumus un plašu iespēju klāstu. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Atklājiet profesionālus saderināšanās pakalpojumus un plašu iespēju klāstu Budoucí rozvoj strategého cestovního ruchu v regionu. (Latvian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z uzho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné doběčovou výzvu véči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a a požadavcích návštěvníků umožní provádětěvtěvnický management, Sistēmas Prasības Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů Sistēmas Prasības (SEM). V rámci projekts by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s s pomocích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jou otázky týkající cí se informovanosti o ekologických procesech, vídky ve velkoplošných chránných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude minimální programma s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Atklājiet profesionālus saderināšanās pakalpojumus un plašu iespēju klāstu. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Atklājiet profesionālus saderināšanās pakalpojumus un plašu iespēju klāstu Budoucí rozvoj strategého cestovního ruchu v regionu. (Latvian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony. Zvyšující se rekreační využívání a zyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelΩ a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníkă umožní provádět návštěvnický management, který splñuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v Souladu s posláním národních park. Data o prostorovém chování a socialdemografické struktuře návštěvníkă, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dâležitý základ pro dobré environmentální a informování návštěvník. Z d„vodu jazykové bariéry a přeshraničních přechod“ mohou být tyto údaje shromažăovány pouze v rámci společného přeshraničního socialekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborník гръден надзор. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníkă, VYHODNOCENÍ dalších údaj, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový pr-zkum návštěvník v terénu) budou shromažãována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajΩ bude zahrnovat nejen socialdemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat r-zné tematické moduly, jako jsou otázky týkajícící se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkΩ a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérăm z regionu. Tím mohou být získaná data i (Bulgarian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony. Zvyšující se rekreační využívání a zyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelΩ a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníkă umožní provádět návštěvnický management, který splñuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v Souladu s posláním národních park. Data o prostorovém chování a socialdemografické struktuře návštěvníkă, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dâležitý základ pro dobré environmentální a informování návštěvník. Z d„vodu jazykové bariéry a přeshraničních přechod“ mohou být tyto údaje shromažăovány pouze v rámci společného přeshraničního socialekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborník гръден надзор. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníkă, VYHODNOCENÍ dalších údaj, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový pr-zkum návštěvník v terénu) budou shromažãována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajΩ bude zahrnovat nejen socialdemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat r-zné tematické moduly, jako jsou otázky týkajícící se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parkΩ a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérăm z regionu. Tím mohou být získaná data i (Bulgarian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvník, oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelü a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníking umožní provádět návštěvnický management, který spl uje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park. Datos o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvník, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují d’ležitý základ pro dobré environmentální vzděláváníí a informování návštěvníking. Z d?vodu jazykové bariéry a přeshraničních přechod? mohou být tyto údaje shromažovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu, por měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborník últimas podle nejnovějších vědeckých poznatk Ok koncipován a poprvéen přeshraniční socioekonomický control. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvník, VYHODNOCENÍ dalších údaj, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prûzkum návštěvník v terénu) budou shromažována un analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajing bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rđzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální programa s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněné území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních park a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktér-m z regionu. Tím mohou být získaná data i dingležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udžitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park. (Spanish)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvník, oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelü a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníking umožní provádět návštěvnický management, který spl uje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních park. Datos o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvník, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují d’ležitý základ pro dobré environmentální vzděláváníí a informování návštěvníking. Z d?vodu jazykové bariéry a přeshraničních přechod? mohou být tyto údaje shromažovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu, por měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborník últimas podle nejnovějších vědeckých poznatk Ok koncipován a poprvéen přeshraniční socioekonomický control. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvník, VYHODNOCENÍ dalších údaj, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prûzkum návštěvník v terénu) budou shromažována un analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajing bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rđzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury — zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální programa s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněné území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních park a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktér-m z regionu. Tím mohou být získaná data i dingležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udžitelného cestovního ruchu v regionu obou národních park. (Spanish)
4 November 2022
0 references
Národný parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady juvětší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročné pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzva v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků o provádět návštěvnický manažment, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Údaje o prostorovém chování a sociodemografických struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažďovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parciel Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovější vědeckých poznatků koncipován a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromažďována a analyzována data stejnou metodikouou na obou obou obestěvníků. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat jun sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající sevíz o ekologických procesch, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, za bylo bylo identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude niesť na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněné území a na druhé straně odvodit ze ukrajené dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být kontejná dáta i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Slovak)
4 November 2022
0 references
Národný parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady juvětší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročné pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzva v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků o provádět návštěvnický manažment, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Údaje o prostorovém chování a sociodemografických struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažďovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by měl být v obou národních parciel Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovější vědeckých poznatků koncipován a poprvé provenen přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, VYHODNOCENÍ dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromažďována a analyzována data stejnou metodikouou na obou obou obestěvníků. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat jun sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající sevíz o ekologických procesch, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, za bylo bylo identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude niesť na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněné území a na druhé straně odvodit ze ukrajené dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být kontejná dáta i důležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Slovak)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o celkové rozloze přes 900 km2. Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto údaje shromažďovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu por měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, vyhodnocení dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) budou shromažďována a analyzována data stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, očekávání rekreační nabídky ve ve velkoplošných chráněných územích nebo vyhodnocení návštěvnické infrastruktury - zejména expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět let, které budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná data i důležitým podkladem pro budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Portuguese)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o celkové rozloze Přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníků oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající Konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelů a Konflikty se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o Chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé ÚDAJE o množství a požadavcích návštěvníků umožní provádět návštěvnický management, který splňuje návštěvníky očekáváný prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parků. Data o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvníků, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují důležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvníků. Z důvodu Jazykové bariéry a přeshraničních přechodů mohou být tyto ÚDAJE shromažṭovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci projektu by Měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníků podle nejnovějších vědeckých poznatků koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvníků, vyhodnocení dalších údajů, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový průzkum návštěvníků v terénu) Budou shromažována a analyzována data stejnou metodikou obou stranáchranice. Sběr kvalitativních údajů bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat různé tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo vyhodnocení návštěvnické infrastruktury — zejména expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat bude odvozen minimální program s moduly rozdělenými na Pět let, které Budou správy i po ukončení projektu nadále provádět z vlastního rozpočtu, abylo možné identifikovat i dlouhodobéy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit Konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací a informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parků a Budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérům z regionu. Tím mohou být získaná data i důležitým podkladem pro budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parků. (Portuguese)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkт oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelеy se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníkт umožní provádět návštěvnický menadžment, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parku. Podaci o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvník, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dтležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvník. Z dтvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodт mohou být údaje shromaž⇱ovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci Projekt by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníkт podle nejnovějších vědeckých poznatkт koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvník, VYHODNOCENÍ dalších údajт, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prтzkum návštěvníkς v terénu) budou shromažanována analyzována podaci stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajт bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rтzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat biti odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět neka, které budou správy i po ukončení projekta nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parku a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérтm z regionu. Tím mohou být získaná podaci i dтležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parku. (Croatian)
4 November 2022
0 references
Národní parky Šumava a Bavorský les tvoří dohromady největší chráněné lesní území ve střední Evropě o Celkové rozloze přes 900 km². Současně jsou každoročně pro miliony návštěvníkт oblíbeným místem dovolených. Zvyšující se rekreační využívání a z toho vyplývající konflikty mezi jednotlivými skupinami uživatelеy se zájmy ochrany přírody tvoří v současné době klíčovou výzvu v péči o chráněná velkoplošná území. Pouze spolehlivé údaje o množství a požadavcích návštěvníkт umožní provádět návštěvnický menadžment, který splňuje návštěvníky očekáváný Prožitek přírody a je v souladu s posláním národních parku. Podaci o prostorovém chování a sociodemografické struktuře návštěvník, ale i o jejich přáních, očekáváních a informovanosti, představují dтležitý základ pro dobré environmentální vzdělávání a informování návštěvník. Z dтvodu jazykové bariéry a přeshraničních přechodт mohou být údaje shromaž⇱ovány pouze v rámci společného přeshraničního socioekonomického monitoringu (SEM). V rámci Projekt by měl být v obou národních parcích Šumava a Bavorský les s pomocí externích odborníkт podle nejnovějších vědeckých poznatkт koncipován a poprvé proveden přeshraniční socioekonomický monitoring. Pomocí kvantitativních metod (automatizované a manuální sčítání návštěvník, VYHODNOCENÍ dalších údajт, jako statistik o ubytování atd.) a kvalitativních metod (dotazníkový prтzkum návštěvníkς v terénu) budou shromažanována analyzována podaci stejnou metodikou na obou stranách hranice. Sběr kvalitativních údajт bude zahrnovat nejen sociodemografické aspekty o návštěvnících, ale bude obsahovat rтzné tematické moduly, jako jsou otázky týkající se informovanosti o ekologických procesech, Očekávání rekreační nabídky ve velkoplošných chráněných územích nebo VYHODNOCENÍ návštěvnické infrastruktury – zejména Expozic a informačních středisek. Z tohoto prvního sběru dat biti odvozen minimální program s moduly rozdělenými na pět neka, které budou správy i po ukončení projekta nadále provádět z vlastního rozpočtu, aby bylo možné identifikovat i dlouhodobé trendy. Tím bude možné na jedné straně zjistit a v brzké době vyřešit konflikty ve využívání chráněného území a na druhé straně odvodit ze získaných dat cílené vzdělávací informační koncepty. Sběr dar zajistí správy národních parku a budou je pravidelně poskytovat všem turistickým aktérтm z regionu. Tím mohou být získaná podaci i dтležitým podkladem pro Budoucí rozvoj strategie udržitelného cestovního ruchu v regionu obou národních parku. (Croatian)
4 November 2022
0 references