Design of a significantly improved typology of the dipping liquid used in particular in waste water treatment plants, biogas plants and water treatment plants (Q81478)

From EU Knowledge Graph
Revision as of 07:31, 18 February 2020 by DG Regio (talk | contribs) (‎Changed an Item: Label in wikidata changed)
Jump to navigation Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language Label Description Also known as
English
Design of a significantly improved typology of the dipping liquid used in particular in waste water treatment plants, biogas plants and water treatment plants
Project in Poland financed by DG Regio

    Statements

    0 references
    208,740.0 zloty
    0 references
    50,097.6 Euro
    13 January 2020
    0 references
    366,786.0 zloty
    0 references
    88,028.64 Euro
    13 January 2020
    0 references
    70.0 percent
    0 references
    1 February 2017
    0 references
    31 July 2018
    0 references
    REDOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    0 references
    Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.42799(2015/X), pomoc_de_minimis: §42 rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 10 lipca 2015 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020.Przedmiotem projektu jest opracowanie i wdrożenie znacząco ulepszonego typoszeregu mieszadeł zanurzalnych stosowanych zwłaszcza w oczyszczalniach ścieków, biogazowniach, stacjach uzdatniania wody itp. Na rynku mieszadła te są dostarczane przez kilku głównie zagranicznych producentów specjalizujących się w ich produkcji do konkretnych zastosowań. Wysokie i zróżnicowane wymagania stawiane urządzeniom, w zakresie odporności śmigieł mieszających i zespołów napędowych na działanie środowisk silnie agresywnych, wytrzymałości zmęczeniowej, korozji naprężeniowej i wytężenia, efektywności mieszania (dla śmigieł wielkogabarytowych), skłaniają przedsiębiorstwo do podjęcia działań badawczych i rozwojowych, mających za cel opracowanie innowacyjnej na skalę krajową technologii ich wytwarzania, zapewniającej uzyskanie niespotykanej dotąd trwałości, dokładności i wytrzymałości. Szczególną cechą typoszeregu będzie jego uniwersalność konstrukcji umożliwiająca wykorzystanie poszczególnych wariantów wykonania w różnych zastosowaniach np. w oczyszczalniach ścieków (ścieki komunalne, ścieki przemysłowe również pochodzące z zakładów chemicznych), w modernizowanych istniejących oczyszczalniach, w mieszadłach do stacji uzdatniania wody oraz w biogazowniach. Z punktu widzenia modernizacji istotną cechą dla polskich odbiorców będzie możliwość zabudowy mieszadeł nowej konstrukcji w miejsce istniejących, pracujących od kilkunastu lat instalacjach (systemach oczyszczania, uzdatniania wody, w produkcji biogazów) innych głównie zagranicznych firm, przez co mogą one stać się alternatywą dla rozwiązań pierwotnych (najczęściej droższych). Oprócz tego może skłonić użytkowników do gruntownej modernizacji (Polish)
    0 references

    Identifiers

    POIR.02.03.02-24-0022/16
    0 references