BarkBeeDet: Early identification of trees infested with spruce bark beetle using drone technology (Q4297595)

From EU Knowledge Graph
Revision as of 14:07, 22 March 2024 by DG Regio (talk | contribs) (‎Added qualifier: readability score (P590521): 0.0160120569668117)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
Project Q4297595 in Czech Republic
Language Label Description Also known as
English
BarkBeeDet: Early identification of trees infested with spruce bark beetle using drone technology
Project Q4297595 in Czech Republic

    Statements

    0 references
    0 references
    766,918.71 Euro
    0 references
    902,257.3 Euro
    0 references
    85.0 percent
    0 references
    1 March 2017
    0 references
    29 February 2020
    0 references
    Technologie Campus FreyungTechnische Hochschule Deggendorf
    0 references
    0 references
    0 references
    0 references

    48°50'21.73"N, 13°33'27.25"E
    0 references

    48°58'55.60"N, 14°26'21.01"E
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku gradace šíření. Následky takové gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: - Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat - Nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase - Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu vyhodnocení dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data vázaná na jednotlivé fáze napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci napadení lýkožroutem smrkovým a budou volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (English)
    0.0160120569668117
    0 references
    Dette hotel tilbyder også mange faciliteter såsom polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyššších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Der er ingen tvivl om, at problemetatiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky er et problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda "upscalingu") bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. At bude základem praktického použití vyvinutých metod na co Největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních percích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. At vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních percích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Danish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpрsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkр Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozemních. Rрzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množstvíh pozemních referenceenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkрm dat a problému smíšených pixelр. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromр napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémр (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné Sensory z oblasti dálkového prôzkumu Země. Testováním dat rzných měřítek (metoda «upscalingu») bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředk. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rízné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na územích parkр je možné zahrnout d’sledně celý vývoj nýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prízkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředk. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímkр, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpрsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná δεδομένα Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Greek)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlým ekonomickým problémem. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Gradace šíření je snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národní parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Další informace najdete naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejžádanější řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšné díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Byly nalezeny současné senzory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzovato měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktickéhoho použití vyvinutých metod na cohromám území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby se zjistilo, že maximální analýza variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problémů na území národních parků je možné jeho součástí je exkluzivní celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou promítnuty pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou účinkovat tento návod metod dálkovéhoho průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišením a způsob VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a bude Volně přístupná veřejnost. Může být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vývojová metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Czech)
    4 November 2022
    0 references
    Dette hotel tilbyder også mange faciliteter såsom polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyššších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Der er ingen tvivl om, at problemetatiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky er et problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda "upscalingu") bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. At bude základem praktického použití vyvinutých metod na co Největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních percích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. At vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních percích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Danish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (Metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Zu Bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možní variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektravysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. An vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Daten jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (German)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpрsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkр Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozemních. Rрzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množstvíh pozemních referenceenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkрm dat a problému smíšených pixelр. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromр napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémр (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné Sensory z oblasti dálkového prôzkumu Země. Testováním dat rzných měřítek (metoda «upscalingu») bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředk. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rízné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na územích parkр je možné zahrnout d’sledně celý vývoj nýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prízkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředk. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímkр, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpрsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná δεδομένα Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Greek)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (Metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Zu Bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možní variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektravysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. An vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Daten jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (German)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením vém čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelům. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním van různých měřítek (metoda „upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Naar bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) een velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. Aan vyžaduje také Brát v úvahu informeren o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Gegevens jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Dutch)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Näytä lisää: Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Näytä lisää: Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Kysy lisää tuotteesta tai tee tarjous: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Näytä lisää: Testováním dat různých měřítek (metoda ”upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Katso lisää aiheesta ”Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Tietoja budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Näytä lisää: Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. Saatavilla olevat tiedot Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Näytä lisää... Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Finnish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlým ekonomickým problémem. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Gradace šíření je snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národní parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Další informace najdete naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejžádanější řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšné díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Byly nalezeny současné senzory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzovato měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktickéhoho použití vyvinutých metod na cohromám území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby se zjistilo, že maximální analýza variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problémů na území národních parků je možné jeho součástí je exkluzivní celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou promítnuty pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou účinkovat tento návod metod dálkovéhoho průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišením a způsob VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a bude Volně přístupná veřejnost. Může být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vývojová metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Czech)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpлsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkл Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Rainzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: – Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkěm dat a problému smíšených piksli. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromл napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systém’i (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensoorsed z oblasti dálkového prězkumu Země. Testováním dat rězných měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředkл. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rězné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Vaata ka: Výzkumem problematiky na území národních parkŇ je možné zahrnout děsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená andmed budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prězkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředkě. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímkл, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpěříbu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Andmed jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou avalikace a veřejného workshopu. (Estonian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkový rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkа Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Rаzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkėm dat a problému smíšených pixelа. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromа napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat rězných měřítek (metoda ”upcalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Till bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném územ za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkа je možné zahrnout dаsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velké měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředk. Till vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. Vámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Swedish)
    4 November 2022
    0 references
    I measc na n-ábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar. Tá an t-eolas is déanaí maidir leis napadenís napadení le feiceáil ar an suíomh gréasáin seo. Is féidir leat dul i ngleic leis an réimse seo agus is féidir é a chur i bhfeidhm ar pháirc pháirc Bavorský le Šumava. Ar ndóigh, is féidir leat dul i gcomhairle leis an gCoimisiún agus le comhlachtaí eile. D’fhéadfadh sé go n-iarrfaí ar na saoránaigh an t-eolas is déanaí a fháil ar an suíomh gréasáin seo. Allah warns a seirbhísigh leis a chuid Word: Is é an t-eolas is déanaí maidir leis an bpicteilín — Is é an t-aon cheann de na roghanna is tábhachtaí a bhaineann le hábhar a chur ar fáil ná an picteilín a chur chun cinn. Is é an toradh atá air sin ná go n-imríonn sé go mór leis na fadhbanna a bhaineann leis an gcóras (UAS = drony). Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Tá an t-eolas is déanaí le fáil ar an suíomh gréasáin seo, agus is féidir é a úsáid chun tuilleadh eolais a fháil. Go dtí an lá atá inniu ann chun dul i ngleic leis na fadhbanna a bhaineann leis an Aontas Eorpach. Tá an t-eolas is déanaí ar fáil ar na leathanaigh seo a leanas: an t-eolas is déanaí ó shin i leith, ag dul i ngleic leis an ábhar seo. Tá fadhbanna ag baint leis an bpáirc imeartha a bhaineann leis an réimse sin. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa (an t-eolas is déanaí maidir leis an gclár oibre) agus an t-eolas is déanaí (go dtí seo) ag an am céanna. Sonraí Pořízená budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prõzkumu Země. Is é an toradh a bhí air sin ná go bhfuil an t-eolas mícheart nó as dáta. Chun eolas a chur ar fáil maidir le heolas a chur ar fáil ó thaobh eolais de, a bhaineann le hábhar, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišeníí a zpósobu vyhodnocení dat. Féach ar na sonraí a bhaineann le sonraí pearsanta a chur ar fáil. Tá na sonraí ar fáil le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Irish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Ďalšie podrobnosti o ubytovacom zariadení Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření Nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná zan pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Vývevy předchozích řešení Dané veci za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšné díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišovaním v daném čase – Malým měřítkům dat a objektu smíšených pixelů. V tomto projekte je vývoja metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémovů (UAS = drony). Díky to budou použity současné senzory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkové. To bude základem praktickéhoho popoludňajšieho metod na co juvětším horou za pomoci leteckých prostředků. Pro vývojové zápasy jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, tak bylo možné uvažovat maximální uru variabilitu podmínek lýkožrouta smrkové. Vyzkumem vystavovanie na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkový průzkumu Země. Vysledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnounou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. Viac informácií o požadovanýchm čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná dáta Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Dáta jsou primárně použita pro vývojové predmety pro včasnounou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být pre následný výzkum a vývoj. Vývojá metodika je zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Slovak)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpнsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se navadelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkн Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenceenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelн. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromрených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné senzorično z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu“) bude annalyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Na Bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rнzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální 16.u variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkн je možné zahrnout dнsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Podatki Pořízená budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. Podatki Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Podatki jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného delavnicau. (Slovenian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpлsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkл Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Rainzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: – Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkěm dat a problému smíšených piksli. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromл napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systém’i (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensoorsed z oblasti dálkového prězkumu Země. Testováním dat rězných měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředkл. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rězné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Vaata ka: Výzkumem problematiky na území národních parkŇ je možné zahrnout děsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená andmed budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prězkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředkě. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímkл, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpěříbu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Andmed jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou avalikace a veřejného workshopu. (Estonian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Näytä lisää: Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Näytä lisää: Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Kysy lisää tuotteesta tai tee tarjous: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Näytä lisää: Testováním dat různých měřítek (metoda ”upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Katso lisää aiheesta ”Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Tietoja budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Näytä lisää: Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. Saatavilla olevat tiedot Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Näytä lisää... Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Finnish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpűsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové gence a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkр Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Vă rugăm să contactați site-ul dvs. de mai jos pentru a vă oferi o recenzie pentru programul: rрzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkрm dat a problému smíšených pixelр. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromű napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémű (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné senzorial z oblasti dálkového prрzkumu Země. Testováním dat rězných měřítek (metoda „upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředkű. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rрzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, abylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkр je možné zahrnout dрsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí da Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená date budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prрzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředkű. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímk, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpűsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná date Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Romanian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensoriale z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda "upscalingu") bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. A bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, abylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená dati budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. A vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Italian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsįhlý ekonomický problém. Dříve nežaisti viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochįzí již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Atsisiųskite Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuįlní situace ve vyšších nadmořských výškįch nįrodních parků Bavorský les a Šumava, sąrašą. Žiūrėti vaizdo įrašą: Včasnį detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možnį jen za pomoci nįkladných a įročných pozemních pozorovįny. Šiuo metu neturime apžvalgos šiai programinei įrangai: Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dįlkové snímįní Země bylo neúspěšných díky: – Nedostatečnému množstvích referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Raktiniai žodžiai: Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dįlkového průzkumu Země. Testovįním dat různých měřítek (metoda „upcalingu“) bude analyzovįno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude zįkladem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném územím za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrįny různé studijní plochy ve dvou nįrodních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximalní možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Šiuo metu neturime apžvalgos šiai programinei įrangai: Výzkumem problemtiky nazemích parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zįsahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fįze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrįlní rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízenį data budou intenzivně zkoumįna pomocí metod dįlkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrovįní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brįt v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrįlním rozsahu (senzorech), spektrįlním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. Vįmci projektu budou v įrodních parcích pořízena příslušnį datas. Data jsou primįrně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupnį veřejnosti. Mohou být použitį pro nįsledný výzkum a vývoj. Vyvinutį metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Lithuanian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením vém čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelům. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním van různých měřítek (metoda „upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Naar bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) een velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. Aan vyžaduje také Brát v úvahu informeren o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Gegevens jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Dutch)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projekt bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projekt budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Dane jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Atrakcje w pobliżu obiektu Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Polish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsįhlý ekonomický problém. Dříve nežaisti viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochįzí již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Atsisiųskite Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuįlní situace ve vyšších nadmořských výškįch nįrodních parků Bavorský les a Šumava, sąrašą. Žiūrėti vaizdo įrašą: Včasnį detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možnį jen za pomoci nįkladných a įročných pozemních pozorovįny. Šiuo metu neturime apžvalgos šiai programinei įrangai: Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dįlkové snímįní Země bylo neúspěšných díky: – Nedostatečnému množstvích referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Raktiniai žodžiai: Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dįlkového průzkumu Země. Testovįním dat různých měřítek (metoda „upcalingu“) bude analyzovįno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude zįkladem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném územím za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrįny různé studijní plochy ve dvou nįrodních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximalní možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Šiuo metu neturime apžvalgos šiai programinei įrangai: Výzkumem problemtiky nazemích parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zįsahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fįze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrįlní rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízenį data budou intenzivně zkoumįna pomocí metod dįlkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrovįní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brįt v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrįlním rozsahu (senzorech), spektrįlním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. Vįmci projektu budou v įrodních parcích pořízena příslušnį datas. Data jsou primįrně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupnį veřejnosti. Mohou být použitį pro nįsledný výzkum a vývoj. Vyvinutį metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Lithuanian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensoriale z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda "upscalingu") bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. A bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, abylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená dati budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. A vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Italian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpűsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové gence a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkр Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Vă rugăm să contactați site-ul dvs. de mai jos pentru a vă oferi o recenzie pentru programul: rрzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkрm dat a problému smíšených pixelр. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromű napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémű (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné senzorial z oblasti dálkového prрzkumu Země. Testováním dat rězných měřítek (metoda „upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředkű. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rрzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, abylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkр je možné zahrnout dрsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí da Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená date budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prрzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředkű. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímk, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpűsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná date Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Romanian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Ďalšie podrobnosti o ubytovacom zariadení Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření Nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná zan pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Vývevy předchozích řešení Dané veci za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšné díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišovaním v daném čase – Malým měřítkům dat a objektu smíšených pixelů. V tomto projekte je vývoja metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémovů (UAS = drony). Díky to budou použity současné senzory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkové. To bude základem praktickéhoho popoludňajšieho metod na co juvětším horou za pomoci leteckých prostředků. Pro vývojové zápasy jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, tak bylo možné uvažovat maximální uru variabilitu podmínek lýkožrouta smrkové. Vyzkumem vystavovanie na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkový průzkumu Země. Vysledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnounou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. Viac informácií o požadovanýchm čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná dáta Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Dáta jsou primárně použita pro vývojové predmety pro včasnounou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být pre následný výzkum a vývoj. Vývojá metodika je zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Slovak)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpнsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se navadelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkн Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenceenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelн. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromрených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné senzorično z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu“) bude annalyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Na Bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rнzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální 16.u variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkн je možné zahrnout dнsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Podatki Pořízená budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. Podatki Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Podatki jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného delavnicau. (Slovenian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkový rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkа Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Rаzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkėm dat a problému smíšených pixelа. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromа napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat rězných měřítek (metoda ”upcalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Till bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném územ za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkа je možné zahrnout dаsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velké měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředk. Till vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. Vámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Swedish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpăsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních park, Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. R-zná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenceenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkm dat a problému smíšených pixel“. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie provčasnou detekci stromΩ napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systém- (UAS = дрони). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového pr-zkumu Země. Testováním dat r-zných měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na sojvětším možném možném za pomoci leteckých prostředk. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rΩzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních park je možné zahrnout d-sledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prΩzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocím bezpilotních leteckých prostředk. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímk, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpăsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou vnárodních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Bulgarian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpăsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních park, Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. R-zná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenceenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkm dat a problému smíšených pixel“. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie provčasnou detekci stromΩ napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systém- (UAS = дрони). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového pr-zkumu Země. Testováním dat r-zných měřítek (metoda „upscalingu“) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na sojvětším možném možném za pomoci leteckých prostředk. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rΩzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních park je možné zahrnout d-sledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prΩzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocím bezpilotních leteckých prostředk. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímk, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpăsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou vnárodních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Bulgarian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. További információ a következőről: Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. További információ a következőről: Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: – Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – Nedostatečnému množstvích referenčních dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. További információ a következőről: Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). További információ a következőről: zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Hozzászólások ehhez: Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Hungarian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. További információ a következőről: Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. További információ a következőről: Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: – Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – Nedostatečnému množstvích referenčních dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. További információ a következőről: Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). További információ a következőről: zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Hozzászólások ehhez: Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Hungarian)
    4 November 2022
    0 references
    Uz celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již kytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým jel v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnouu detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda “upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Līdz Bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Bezmaksas Lejupielādēt problematiky na území národních parků jelgné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát vúvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Dati jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Bezmaksas Lejupielādēt Blondīne výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Latvian)
    4 November 2022
    0 references
    Uz celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již kytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým jel v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnouu detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda “upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Līdz Bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Bezmaksas Lejupielādēt problematiky na území národních parků jelgné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát vúvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Dati jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Bezmaksas Lejupielādēt Blondīne výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Latvian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku gradace šíření. Následky takové gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti Možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta Metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu Budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda «upscalingu») bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem Praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze Budou zachyceny pomocí dat velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké spektrální rozlišení) a velmi Často (vysoké časové rozlišení). Dados de Pořízená Budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu vyhodnocení dat. V rámci projektu Budou v národních parcích pořízena příslušná data vázaná na jednotlivé fáze napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci napadení lýkožroutem smrkovým a Budou volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou Publikace a veřejného workshopu. (Portuguese)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku gradace šíření. Následky takové gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti Možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projektu bude vyvinuta Metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu Budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda «upscalingu») bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem Praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze Budou zachyceny pomocí dat velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké spektrální rozlišení) a velmi Často (vysoké časové rozlišení). Dados de Pořízená Budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu vyhodnocení dat. V rámci projektu Budou v národních parcích pořízena příslušná data vázaná na jednotlivé fáze napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci napadení lýkožroutem smrkovým a Budou volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou Publikace a veřejného workshopu. (Portuguese)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpтsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se slijedilně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému učenika Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkт Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Rтzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci susreo dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkтm dat a problému smíšených piksela. V Tomto projekta bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromт napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systém (UAS = drony). Díky tome budou použity současné senzoran z oblasti dálkového prтzkumu Země. Testováním dat rтzných měřítek (metoda „upcalingu”) biti analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. U biti základem praktického použití vyvinutých upoznao na co největším možném území za pomoci leteckých prostředkт. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rтzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkт je možné zahrnout dтsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená podaci budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prтzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředkт. Vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímkт, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpтsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projekta budou v národních parcích pořízena příslušná podaci Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Podaci jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného radionicau. (Croatian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpтsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se slijedilně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému učenika Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkт Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Rтzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci susreo dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkтm dat a problému smíšených piksela. V Tomto projekta bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromт napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systém (UAS = drony). Díky tome budou použity současné senzoran z oblasti dálkového prтzkumu Země. Testováním dat rтzných měřítek (metoda „upcalingu”) biti analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. U biti základem praktického použití vyvinutých upoznao na co největším možném území za pomoci leteckých prostředkт. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rтzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkт je možné zahrnout dтsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená podaci budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prтzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředkт. Vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímkт, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpтsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projekta budou v národních parcích pořízena příslušná podaci Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Podaci jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného radionicau. (Croatian)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpěsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkо Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Rņzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkěm dat a problému smíšených pixelņ. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromě napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémě (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového prņzkumu Země. Testováním dat rězných měřítek (metoda “upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Li bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředkě. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rņzné studijní plochy ve dárodních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkо je možné zahrnout dņsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rlišení). Budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prņzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředkě. Għal vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímkě, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpěsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Maltese)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zp-sobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních park, Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných diky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítk-m dat a problému smíšených pixeling. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci strom, napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systém (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového pr-zkumu Země. Testováním dat r-zných měřítek (metoda «upcalingu») bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. A bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředk. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rđzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, abylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních park, je možné zahrnout dingsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového pr-zkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředk. A vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímk, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zp-sobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Spanish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zpěsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních parkо Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Rņzná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítkěm dat a problému smíšených pixelņ. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromě napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémě (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového prņzkumu Země. Testováním dat rězných měřítek (metoda “upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. Li bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředkě. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rņzné studijní plochy ve dárodních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parkо je možné zahrnout dņsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rlišení). Budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prņzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředkě. Għal vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímkě, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zpěsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Maltese)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zp-sobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních park, Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných diky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítk-m dat a problému smíšených pixeling. V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci strom, napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systém (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového pr-zkumu Země. Testováním dat r-zných měřítek (metoda «upcalingu») bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. A bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředk. Pro vývoj metodiky jsou vybrány rđzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, abylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních park, je možné zahrnout dingsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového pr-zkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředk. A vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímk, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zp-sobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Data jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Spanish)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zp’sobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních národních les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. R’zná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítk V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromΔ napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémΔ (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového prΔzkumu Země. Testováním dat r’zných měřítek (metoda «upscalingu») bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. À bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředk Pro vývoj metodiky jsou vybrány rΔzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních park-je je možné zahrnout d’sledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prΔzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředk À vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímk’, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zp’sobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Données jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (French)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody zp’sobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách národních národních les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. R’zná šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat — nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase — Malým měřítk V tomto projektu bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromΔ napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémΔ (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového prΔzkumu Země. Testováním dat r’zných měřítek (metoda «upscalingu») bude analyzováno měřítko dat, ve kterém je ještě možné Detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. À bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředk Pro vývoj metodiky jsou vybrány rΔzné studijní plochy ve dvou národních parcích tak, aby bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výskytu lýkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních park-je je možné zahrnout d’sledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prΔzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředk À vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímk’, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a zp’sobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projektu budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Données jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (French)
    4 November 2022
    0 references
    Na celé severní polokouli představují škody způsobené lýkožroutem smrkovým rozsáhlý ekonomický problém. Dříve než se viditelně projeví Napadení lýkožroutem smrkovým, dochází již k vytvoření nové generace a vysokému riziku Gradace šíření. Následky takové Gradace šíření jsou snadno pochopitelné z aktuální situace ve vyšších nadmořských výškách výškách národních parků Bavorský les a Šumava. Včasná detekce Napadení lýkožroutem smrkovým je v současnosti možná jen za pomoci nákladných a náročných pozemních pozorování. Různá šetření potvrzují naléhavou potřebu pro Nalezení efektivní metody pro včasnou detekci přemnožení lýkožrouta smrkového. Nejvíce předchozích řešení Dané problematiky za pomoci metod dálkové snímání Země bylo neúspěšných díky: — Nedostatečnému množství pozemních referenčních dat – nedostatku dat s vysokým rozlišením v daném čase – Malým měřítkům dat a problému smíšených pixelů. V tomto projekt bude vyvinuta metodologie pro včasnou detekci stromů napadených lýkožroutem za pomoci bezpilotních leteckých systémů (UAS = drony). Díky tomu budou použity současné sensory z oblasti dálkového průzkumu Země. Testováním dat různých měřítek (metoda „upscalingu”) bude analyzováno měřítko dat, ve kterém ještě možné detekovat dopady šíření lýkožrouta smrkového. To bude základem praktického použití vyvinutých metod na co největším možném území za pomoci leteckých prostředků. Pro vývoj metodiky jsou vybrány různé studijní plochy ve dvou národních parcích tak, bylo možné uvažovat maximální možnou variabilitu podmínek výkožrouta smrkového. Výzkumem problematiky na území národních parků je možné zahrnout důsledně celý vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým bez lidského zásahu. Vývoj Napadení lýkožroutem smrkovým a jeho jednotlivé fáze budou zachyceny pomocí dat Velkého měřítka (vysoké prostorové rozlišení) s širokým rozsahem elektromagnetického spektra (vysoké Spektrální rozlišení) a velmi často (vysoké časové rozlišení). Pořízená data budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového průzkumu Země. Výsledně bude demonstrován pracovní postup pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým pomocí bezpilotních leteckých prostředků. To vyžaduje také Brát v úvahu informace o požadovaném čase a měřítku snímků, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišení a způsobu VYHODNOCENÍ dat. V rámci projekt budou v národních parcích pořízena příslušná data Vázaná na jednotlivé fáze Napadení lýkožroutem smrkovým. Dane jsou primárně použita pro vývoj metodiky pro včasnou detekci Napadení lýkožroutem smrkovým a budou Volně přístupná veřejnosti. Atrakcje w pobliżu obiektu Mohou být použitá pro následný výzkum a vývoj. Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Polish)
    4 November 2022
    0 references
    I measc na n-ábhar a bhaineann le hábhar a bhaineann le hábhar. Tá an t-eolas is déanaí maidir leis napadenís napadení le feiceáil ar an suíomh gréasáin seo. Is féidir leat dul i ngleic leis an réimse seo agus is féidir é a chur i bhfeidhm ar pháirc pháirc Bavorský le Šumava. Ar ndóigh, is féidir leat dul i gcomhairle leis an gCoimisiún agus le comhlachtaí eile. D’fhéadfadh sé go n-iarrfaí ar na saoránaigh an t-eolas is déanaí a fháil ar an suíomh gréasáin seo. Allah warns a seirbhísigh leis a chuid Word: Is é an t-eolas is déanaí maidir leis an bpicteilín — Is é an t-aon cheann de na roghanna is tábhachtaí a bhaineann le hábhar a chur ar fáil ná an picteilín a chur chun cinn. Is é an toradh atá air sin ná go n-imríonn sé go mór leis na fadhbanna a bhaineann leis an gcóras (UAS = drony). Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Tá an t-eolas is déanaí le fáil ar an suíomh gréasáin seo, agus is féidir é a úsáid chun tuilleadh eolais a fháil. Go dtí an lá atá inniu ann chun dul i ngleic leis na fadhbanna a bhaineann leis an Aontas Eorpach. Tá an t-eolas is déanaí ar fáil ar na leathanaigh seo a leanas: an t-eolas is déanaí ó shin i leith, ag dul i ngleic leis an ábhar seo. Tá fadhbanna ag baint leis an bpáirc imeartha a bhaineann leis an réimse sin. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa (an t-eolas is déanaí maidir leis an gclár oibre) agus an t-eolas is déanaí (go dtí seo) ag an am céanna. Sonraí Pořízená budou intenzivně zkoumána pomocí metod dálkového prõzkumu Země. Is é an toradh a bhí air sin ná go bhfuil an t-eolas mícheart nó as dáta. Chun eolas a chur ar fáil maidir le heolas a chur ar fáil ó thaobh eolais de, a bhaineann le hábhar, spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozsahu (senzorech), spektrálním rozlišeníí a zpósobu vyhodnocení dat. Féach ar na sonraí a bhaineann le sonraí pearsanta a chur ar fáil. Tá na sonraí ar fáil le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa Vyvinutá metodika bude zveřejněna formou publikace a veřejného workshopu. (Irish)
    4 November 2022
    0 references

    Identifiers

    0 references