Výzkum a vývoj šroubového motoru (Q4299098)

From EU Knowledge Graph
Revision as of 22:21, 9 June 2023 by Admin (talk | contribs) (BatchIngestion)
Jump to navigation Jump to search
Project Q4299098 in Germany, Czechia
Language Label Description Also known as
English
Výzkum a vývoj šroubového motoru
Project Q4299098 in Germany, Czechia

    Statements

    0 references
    0 references
    0 references
    0 references
    854,596.91 Euro
    0 references
    1,025,052.9 Euro
    0 references
    83.37 percent
    0 references
    1 February 2018
    0 references
    31 July 2021
    0 references
    University of West Bohemia
    0 references

    49°44'18.35"N, 13°22'25.10"E
    0 references

    49°26'31.81"N, 11°50'15.97"E
    0 references

    49°47'35.56"N, 13°29'36.92"E
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišť, které se vzájemně doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. Řešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). Mechanická práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do mechanického výkonu až 1,5MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (English)
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišΔ, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partenaire sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtΔ, které budou podpořeny. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtΔ a naopak výsledky výpočtΔ budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, expérience ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmΔ je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací proces Δešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníks na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmΔ budou zajiš’ovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Moteur bourgeon poháněn odpadním teplem z prΔmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojΔ energie díky využití ORC (cycle organique de Rankine). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu stroj. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partenaire, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikΔ, které par mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnik’, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (French)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtű, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtр a naopak výsledky výpočtű budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmű je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesр. (Jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmű budou zajišрovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z prрmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojр energie díky využití ORC (Ciclul Rankine Organic). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojр. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Význný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikр, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnikű, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Romanian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišć, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širšíkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejími úsporami energií a optimalizací procesů. 3 výzkumníi pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišđovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které door využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru toto číslo výrazně převyšuje. (Dutch)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projekt dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s výjem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny eksperymenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého proces. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. Projekt se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projekt je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost proces a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projekt je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí přeshraničí spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projekt. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkční šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Polish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišć, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širšíkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejími úsporami energií a optimalizací procesů. 3 výzkumníi pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišđovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které door využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru toto číslo výrazně převyšuje. (Dutch)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projekt dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s výjem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny eksperymenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého proces. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. Projekt se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projekt je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost proces a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projekt je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí přeshraničí spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projekt. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkční šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Polish)
    4 November 2022
    0 references
    Aktiviteter i nærheden af Poílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery včesko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny eksperimenterende. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, eksperimenterende ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. Se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Kort Kort beskrivelse Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišņovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energiká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem ildm z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Danish)
    4 November 2022
    0 references
    Aktiviteter i nærheden af Poílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery včesko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny eksperimenterende. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, eksperimenterende ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. Se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Kort Kort beskrivelse Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišņovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energiká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem ildm z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Danish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery včesko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejími úsporami energií a optimalizací procesů. Œešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajiš-ovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a bis na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor Bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organischer Rankin-Zyklus). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přhraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které von mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které von využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (German)
    4 November 2022
    0 references
    Tá an t-eolas is déanaí ag teastáil ó Aktivit i gcomparáid leis na hiomaitheoirí. Cóipeáil nasc leis an tweet Leabaigh an Tweet Ag tabhairt freagra ar vývojem inovativního šroubového motoru. Chun dul i ngleic leis an gclár oibre, is féidir leat dul i ngleic le comhpháirtíochtaí i gcoinne na comhpháirtíochta i gcoinne na comhpháirtíochta, na n-institiúidí agus na n-institiúidí eile. Tá an t-eolas is déanaí maidir leis an ábhar seo á chur in iúl go bhfuil an comhpháirtí ag dul i ngleic leis an réimse seo, agus is féidir leat dul i gcomhairle leis an gCoiste Eacnamaíoch agus Sóisialta agus le Coiste Eacnamaíoch agus Sóisialta na hEorpa. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, lena n-áirítear an t-eolas is déanaí maidir leis an bpróiseas, agus is féidir leat tuilleadh eolais a fháil faoi Thurgnamh a dhéanamh. Is féidir leat dul i gcomhairle le daoine eile ar fud an domhain. Is féidir leat dul i ngleic leis an téarmadynamické procesy i gcomparáid leis na buntáistí a bhaineann le hábhar. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa/Weiden čtické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Is féidir le Jedna soukromá, Jež se le haghaidh tuilleadh eolais a chur ar fáil do Jedna soukromá, Jež se le haghaidh tuilleadh eolais. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa (JDE o částečné úvazky). Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, chuig an gComhairle Ealaíon, chuig an gComhairle Ealaíon, chuig an gComhairle Ealaíon, chuig an gComhairle Ealaíon, chuig an gComhairle um Oideachas Gaeltachta agus Gaelscolaíochta (COGG). Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Chomh maith leis sin, is féidir leat dul i ngleic le fuinneamh a bhaineann le ORC (Timthriall Rankine Orgánach). Chomh maith leis sin, is féidir leat dul i ngleic leis an bhfadhb. . Díky i gcoinne fuinneamh a bhaint amach ar fud an domhain. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, le haghaidh tuilleadh eolais ar an suíomh gréasáin seo. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. D’fhéadfadh sé go mbeadh an t-eolas is déanaí ag teastáil ó ambergu v Plzni. Is féidir leat dul i gcomhairle leis an gcomhpháirtíocht, leis an gcomhairle agus leis an gcomhpháirtí sóisialta, leis an gcomhpháirtí sóisialta agus leis an gcomhpháirtí sóisialta a chur ar an eolas faoi na saincheisteanna a bhaineann leis an mbeartas poiblí. Is féidir leat tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. Tá sé 18 bliain d’aois. D’fhéadfadh sé a bheith ag dul i ngleic leis an ábhar seo. (Irish)
    4 November 2022
    0 references
    Tá an t-eolas is déanaí ag teastáil ó Aktivit i gcomparáid leis na hiomaitheoirí. Cóipeáil nasc leis an tweet Leabaigh an Tweet Ag tabhairt freagra ar vývojem inovativního šroubového motoru. Chun dul i ngleic leis an gclár oibre, is féidir leat dul i ngleic le comhpháirtíochtaí i gcoinne na comhpháirtíochta i gcoinne na comhpháirtíochta, na n-institiúidí agus na n-institiúidí eile. Tá an t-eolas is déanaí maidir leis an ábhar seo á chur in iúl go bhfuil an comhpháirtí ag dul i ngleic leis an réimse seo, agus is féidir leat dul i gcomhairle leis an gCoiste Eacnamaíoch agus Sóisialta agus le Coiste Eacnamaíoch agus Sóisialta na hEorpa. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, lena n-áirítear an t-eolas is déanaí maidir leis an bpróiseas, agus is féidir leat tuilleadh eolais a fháil faoi Thurgnamh a dhéanamh. Is féidir leat dul i gcomhairle le daoine eile ar fud an domhain. Is féidir leat dul i ngleic leis an téarmadynamické procesy i gcomparáid leis na buntáistí a bhaineann le hábhar. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa/Weiden čtické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Is féidir le Jedna soukromá, Jež se le haghaidh tuilleadh eolais a chur ar fáil do Jedna soukromá, Jež se le haghaidh tuilleadh eolais. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa (JDE o částečné úvazky). Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, chuig an gComhairle Ealaíon, chuig an gComhairle Ealaíon, chuig an gComhairle Ealaíon, chuig an gComhairle Ealaíon, chuig an gComhairle um Oideachas Gaeltachta agus Gaelscolaíochta (COGG). Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Chomh maith leis sin, is féidir leat dul i ngleic le fuinneamh a bhaineann le ORC (Timthriall Rankine Orgánach). Chomh maith leis sin, is féidir leat dul i ngleic leis an bhfadhb. . Díky i gcoinne fuinneamh a bhaint amach ar fud an domhain. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa, le haghaidh tuilleadh eolais ar an suíomh gréasáin seo. Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. D’fhéadfadh sé go mbeadh an t-eolas is déanaí ag teastáil ó ambergu v Plzni. Is féidir leat dul i gcomhairle leis an gcomhpháirtíocht, leis an gcomhairle agus leis an gcomhpháirtí sóisialta, leis an gcomhpháirtí sóisialta agus leis an gcomhpháirtí sóisialta a chur ar an eolas faoi na saincheisteanna a bhaineann leis an mbeartas poiblí. Is féidir leat tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. Tá sé 18 bliain d’aois. D’fhéadfadh sé a bheith ag dul i ngleic leis an ábhar seo. (Irish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišр, které se vzájemně Doplěují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečně na základě teoretických úvah a pomocí výpočtр, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtр a naopak výsledky výpočtр budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plze a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmр je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a sím souvisejícími úsporami energií a bestizací proces. Ešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkр na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmр budou zajišovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z prрmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojр energie díky využití ORC (Οργανικός κύκλος Rankine). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojр. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerр, ve Zvýšení přýšení přýšensu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí přýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikр, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnikр, které by využily odpadní teplo pomocího funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Greek)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery včesko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejími úsporami energií a optimalizací procesů. Œešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajiš-ovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a bis na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor Bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organischer Rankin-Zyklus). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přhraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které von mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které von využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (German)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišр, které se vzájemně Doplěují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečně na základě teoretických úvah a pomocí výpočtр, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtр a naopak výsledky výpočtр budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plze a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmр je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a sím souvisejícími úsporami energií a bestizací proces. Ešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkр na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmр budou zajišovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z prрmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojр energie díky využití ORC (Οργανικός κύκλος Rankine). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojр. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerр, ve Zvýšení přýšení přýšensu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí přýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikр, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnikр, které by využily odpadní teplo pomocího funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Greek)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišě, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtě, které budou podpořeny eksperimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtл a naopak výsledky výpočtл budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, eksperimentaalne ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmě je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejími úsporami energií aoptimací procesл. Ešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkě na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmл budou zajišлovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Vaata ka: Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z prěmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojл energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojл. . Vaata ka: Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která jestrukčně jednodušší, levnější, vibračnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Vaata kaardilt hotelle Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikл, které poolt mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnikè, které poolt využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Estonian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišě, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtě, které budou podpořeny eksperimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtл a naopak výsledky výpočtл budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, eksperimentaalne ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmě je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejími úsporami energií aoptimací procesл. Ešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkě na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmл budou zajišлovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Vaata ka: Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z prěmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojл energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojл. . Vaata ka: Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která jestrukčně jednodušší, levnější, vibračnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Vaata kaardilt hotelle Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikл, které poolt mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnikè, které poolt využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Estonian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posíleních přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišΩ, které se vzájemně Doplńují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtă, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtă a naopak výsledky výpočtă budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeń a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmΩ je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, Ešením projektu se budou zabývat 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkă na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých tým budou zajišΩovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z prΩmyslového provozu, teplem ze spalování nebo zdrojitých zdrojΩ energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje tím kím káročnost procesu a přispěje se tím kím káročnost procesu a přispěje se tím káročnost procesu. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem V dotačním územím je 18 podnik, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnik, které by využily odpadní teplo pomocího šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Bulgarian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posíleních přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišΩ, které se vzájemně Doplńují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtă, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtă a naopak výsledky výpočtă budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeń a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmΩ je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, Ešením projektu se budou zabývat 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkă na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých tým budou zajišΩovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z prΩmyslového provozu, teplem ze spalování nebo zdrojitých zdrojΩ energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje tím kím káročnost procesu a přispěje se tím kím káročnost procesu a přispěje se tím káročnost procesu. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem V dotačním územím je 18 podnik, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnik, které by využily odpadní teplo pomocího šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Bulgarian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny eksperimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtн a naopak výsledky výpočtн budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, eksperimentalno ověří jejich kvalitu a funkčnost celého proces. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmн je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesн. Projekt se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmн budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motorni bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojн energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojн. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesa a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projekt je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerka, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpoklládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikн, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkční šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Slovenian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny eksperimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtн a naopak výsledky výpočtн budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, eksperimentalno ověří jejich kvalitu a funkčnost celého proces. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmн je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesн. Projekt se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmн budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motorni bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojн energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojн. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesa a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projekt je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerka, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpoklládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikн, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkční šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Slovenian)
    4 November 2022
    0 references
    Projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Näytä lisää: Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž němý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a nasledky výpočtů budou verifikovány měřením. Výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Etsi hotelleja lähellä kohdetta OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejícími úsporami energií a optimizací procesů. 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumních pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky) Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišрovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Näytä lisää: Zavedení šroubového motoru mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v. Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Etsi hotelleja lähellä kohdetta: Boredpokládáme Velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Finnish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery včesko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtė a naopak výsledky výpočtė budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesù. Se budou zabývat 3 výzkumní pracovní pracovní na německé straně a 11 výzkumných pracovníkě na české straně (jde o částečné úvazky). Orgelizační zázemí vědeckých týmė budou zajišаovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motorbude poháněn odpadním teplem z prаmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojň energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě mot Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerа, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikа, které av mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které av využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Swedish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtű, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtр a naopak výsledky výpočtű budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmű je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesр. (Jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmű budou zajišрovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z prрmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojр energie díky využití ORC (Ciclul Rankine Organic). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojр. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Význný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikр, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnikű, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Romanian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specialzace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny esperimento. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajiš~ovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motore bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přýšení informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které di mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které di využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Italian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specialzace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny esperimento. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajiš~ovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motore bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přýšení informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které di mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které di využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Italian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery včesko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtė a naopak výsledky výpočtė budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesù. Se budou zabývat 3 výzkumní pracovní pracovní na německé straně a 11 výzkumných pracovníkě na české straně (jde o částečné úvazky). Orgelizační zázemí vědeckých týmė budou zajišаovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motorbude poháněn odpadním teplem z prаmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojň energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě mot Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerа, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikа, které av mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které av využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Swedish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumné pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy majú navázat úzkou niť, poněvadž německý partner sice vylepšené přístrojové vylepšovanie, ale čeští partneři mají Nová zkušenosti s vývojem a Vysoká škola zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k vystavovaniu okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalita a funkčnost celý proces. Skúšky budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické aktivity většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinou tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optizací procesů. Řešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkov na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavné Náplní projekt je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojovů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickú energiu nebo bude využita k pohonu strojů. . Viac informácií nájdete v časti venovanej problematike energie, ktorá je snížena iná energetická náročnost proces a přispěje se tím k ochraně přírody. Vystupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerovů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráca. Předpokládáme velký zájem firem z dotačníhobehu o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by ponúky odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Slovak)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumné pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy majú navázat úzkou niť, poněvadž německý partner sice vylepšené přístrojové vylepšovanie, ale čeští partneři mají Nová zkušenosti s vývojem a Vysoká škola zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k vystavovaniu okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalita a funkčnost celý proces. Skúšky budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické aktivity většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinou tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optizací procesů. Řešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkov na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavné Náplní projekt je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojovů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickú energiu nebo bude využita k pohonu strojů. . Viac informácií nájdete v časti venovanej problematike energie, ktorá je snížena iná energetická náročnost proces a přispěje se tím k ochraně přírody. Vystupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerovů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráca. Předpokládáme velký zájem firem z dotačníhobehu o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by ponúky odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Slovak)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektas je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. Raktiniai žodžiai: Vįmci projektu dojde k Úzké spoluprįci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišκ, které se vzįjemně Doplňují. Raktiniai žodžiai: Výzkumné týmy musí navįzat úzkou spoluprįci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Žiūrėti vaizdo įrašą: Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na zįkladě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny eksperimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovįny měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Viešbučiai netoli ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Raktiniai žodžiai: Zho je patrné, že spoluprįce obou je nezbytnį. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprįvní a jedna soukromį, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. 3 Všením projektu se budou zabývat 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o čįstečné úvazky). Modační zįzemí vědeckých týmů budou zajišтovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Raktiniai žodžiai: Hlavní Nįplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude pohįněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalovįny nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKĮ prįce dodanį šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Raktiniai žodžiai: Díky využití této energie bude snížena celkovį energetickį nįročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Raktiniai žodžiai: Výstupem projektu bude energetickį jednotka, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Raktiniai žodžiai: 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Raktiniai žodžiai: Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spoluprįce. Předpoklįdįme velký zįjem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. Žiūrėti nuotraukas 18 podniků, které by mohly mít zįjem o výsledky projektu. Raktiniai žodžiai: Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Lithuanian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektas je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. Raktiniai žodžiai: Vįmci projektu dojde k Úzké spoluprįci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišκ, které se vzįjemně Doplňují. Raktiniai žodžiai: Výzkumné týmy musí navįzat úzkou spoluprįci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Žiūrėti vaizdo įrašą: Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na zįkladě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny eksperimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovįny měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Viešbučiai netoli ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Raktiniai žodžiai: Zho je patrné, že spoluprįce obou je nezbytnį. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprįvní a jedna soukromį, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. 3 Všením projektu se budou zabývat 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o čįstečné úvazky). Modační zįzemí vědeckých týmů budou zajišтovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Raktiniai žodžiai: Hlavní Nįplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude pohįněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalovįny nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKĮ prįce dodanį šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Raktiniai žodžiai: Díky využití této energie bude snížena celkovį energetickį nįročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Raktiniai žodžiai: Výstupem projektu bude energetickį jednotka, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Raktiniai žodžiai: 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Raktiniai žodžiai: Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spoluprįce. Předpoklįdįme velký zįjem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. Žiūrėti nuotraukas 18 podniků, které by mohly mít zįjem o výsledky projektu. Raktiniai žodžiai: Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Lithuanian)
    4 November 2022
    0 references
    Projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Näytä lisää: Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž němý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a nasledky výpočtů budou verifikovány měřením. Výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Etsi hotelleja lähellä kohdetta OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejícími úsporami energií a optimizací procesů. 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumních pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky) Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišрovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Näytä lisää: Zavedení šroubového motoru mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v. Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Etsi hotelleja lähellä kohdetta: Boredpokládáme Velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Finnish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude pokračovat společný výzkumemem a vývojový inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumné pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy mají k dispozici informace o spolupráci, neboť německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude provázet na základě teoretickéch úvah a jeho řešení, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky budou verifikovány měřenímm. Další výpočty seají zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty řízené jejich kvalita a funkčnost celého procesu. Další informace naleznete na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří 3 výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude vyhozen odpadnímm teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky použití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motor bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a průchod se tím k ochraně přírody. Do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoře zúčastněných partnerů, ve Zvýšeníní přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledcích projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které mají zájem o výsledky projektu. Hromadný průmysl, který je autorem prvních teplot funkčníhoho šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Czech)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude pokračovat společný výzkumemem a vývojový inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumné pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy mají k dispozici informace o spolupráci, neboť německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude provázet na základě teoretickéch úvah a jeho řešení, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky budou verifikovány měřenímm. Další výpočty seají zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty řízené jejich kvalita a funkčnost celého procesu. Další informace naleznete na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří 3 výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude vyhozen odpadnímm teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky použití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motor bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a průchod se tím k ochraně přírody. Do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoře zúčastněných partnerů, ve Zvýšeníní přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledcích projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které mají zájem o výsledky projektu. Hromadný průmysl, který je autorem prvních teplot funkčníhoho šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Czech)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. A 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný sláger a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. Keresés a(z) 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Programok a(z) čet podniků, které by využily odpadní teplo funkčního šroubového motoru toto číslo výrazně převyšuje közelében. (Hungarian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišť, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. A 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišťovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný sláger a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. Keresés a(z) 18 podniků, které by mohly mít zájem o výsledky projektu. Programok a(z) čet podniků, které by využily odpadní teplo funkčního šroubového motoru toto číslo výrazně převyšuje közelében. (Hungarian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Liels bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projekts dojde kÚzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišи, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalituācija a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Vairāk informācijas, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisícími úsporami energií a optimalizací procesů. Vairāk informācijas par šo projektu 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišиovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a līdz na každé straně. Atklājiet profesionālus saderināšanās pakalpojumus un plašu iespēju klāstu. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, lvnější, levnější, vibračnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. 18 podniků, které līdz mohly mít zájem o výsledky projekts. Počet podniků, které līdz využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Latvian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Liels bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projekts dojde kÚzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišи, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalituācija a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Vairāk informācijas, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisícími úsporami energií a optimalizací procesů. Vairāk informācijas par šo projektu 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů budou zajišиovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a līdz na každé straně. Atklājiet profesionālus saderināšanās pakalpojumus un plašu iespēju klāstu. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, lvnější, levnější, vibračnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. 18 podniků, které līdz mohly mít zájem o výsledky projekts. Počet podniků, které līdz využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Latvian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projekta je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projekta dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišς, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru biti uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtт, které budou podpořeny eksperiment. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtт a naopak výsledky výpočtт budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, eksperimentiranje ověří jejich kvalitu a funkčnost celého proces. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmт je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesт. 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníko na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmт budou zajišтovat hlavní manažer projekta, finanční a věcný manažer a na každé straně. Hlavní Náplní projekt je vývoj šroubového motoru. Motor je poháněn odpadním teplem z prтmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojт energie díky využití ORC (Organic Rankine ciklus). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojт. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projekta bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru biti mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 Workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projekta je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerт, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikт, které by mohly mít zájem o výsledky projekta. Počet podnikт, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Croatian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projekta je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projekta dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišς, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru biti uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtт, které budou podpořeny eksperiment. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtт a naopak výsledky výpočtт budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, eksperimentiranje ověří jejich kvalitu a funkčnost celého proces. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmт je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesт. 3 výzkumníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníko na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmт budou zajišтovat hlavní manažer projekta, finanční a věcný manažer a na každé straně. Hlavní Náplní projekt je vývoj šroubového motoru. Motor je poháněn odpadním teplem z prтmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojт energie díky využití ORC (Organic Rankine ciklus). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojт. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projekta bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru biti mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 Workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projekta je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerт, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikт, které by mohly mít zájem o výsledky projekta. Počet podnikт, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Croatian)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery včesko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Dopluzují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtđ, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtđ a naopak výsledky výpočt- budou verificakovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plze ​​a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týming je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícimi úsporami energií a optimalizací proces. El artículo 3 výzkumníí pracovníci na německé straně (jde o částečné úvazky) estraně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmř budou zajišovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z pringmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojing energie diky využití ORC (Ciclo Orgánico Rankine). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojing. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spoluprácece. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikđ, které by mohly mit zájem o výsledky projektu. Počet podnik, které de využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Spanish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového Motoru. V rámci projektu dojde k úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišр, které se vzájemně doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového Motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které Budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů Budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické Procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty Budou Většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti Většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se Zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. ☐ešením projektu se Budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů Budou zajišṭovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového Motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). Mechanická práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu Strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do mechanického výkonu až 1,5 MW Lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového Motoru bude Mít významný Vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná Hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly Mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového Motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Portuguese)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery včesko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracoviš, které se vzájemně Dopluzují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtđ, které budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtđ a naopak výsledky výpočt- budou verificakovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plze ​​a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týming je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícimi úsporami energií a optimalizací proces. El artículo 3 výzkumníí pracovníci na německé straně (jde o částečné úvazky) estraně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmř budou zajišovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z pringmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojing energie diky využití ORC (Ciclo Orgánico Rankine). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojing. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spoluprácece. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikđ, které by mohly mit zájem o výsledky projektu. Počet podnik, které de využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Spanish)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišо, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý sieħeb sice dispostje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtě, které budou podpořeny. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtо a naopak výsledky výpočtě budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, esperiment ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmě je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a bestizací procesо. √ešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkě na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmо budou zajišоovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Mutur bude poháněn odpadním teplem z prěmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojě energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojņ. . Díky využití této energie snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1.5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetení a v prohloubení přeshraniční spřpráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikņ, které ta’ mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnikņ, které ta’ využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru aleto číslo výrazně převyšuje. (Maltese)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového Motoru. V rámci projektu dojde k úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišр, které se vzájemně doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partner sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového Motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtů, které Budou podpořeny experimenty. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtů a naopak výsledky výpočtů Budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické Procesy v zařízení, experimenty ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty Budou Většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti Většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmů je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se Zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací procesů. ☐ešením projektu se Budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníků na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmů Budou zajišṭovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového Motoru. Motor bude poháněn odpadním teplem z průmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojů energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). Mechanická práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu Strojů. . Díky využití této energie bude snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednodušší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do mechanického výkonu až 1,5 MW Lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového Motoru bude Mít významný Vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná Hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partnerů, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podniků, které by mohly Mít zájem o výsledky projektu. Počet podniků, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového Motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (Portuguese)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišо, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý sieħeb sice dispostje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtě, které budou podpořeny. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtо a naopak výsledky výpočtě budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, esperiment ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmě je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a bestizací procesо. √ešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníkě na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmо budou zajišоovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Mutur bude poháněn odpadním teplem z prěmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojě energie díky využití ORC (Organic Rankine Cycle). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu strojņ. . Díky využití této energie snížena celková energetická náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energetická jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1.5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partner, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetení a v prohloubení přeshraniční spřpráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikņ, které ta’ mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnikņ, které ta’ využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru aleto číslo výrazně převyšuje. (Maltese)
    4 November 2022
    0 references
    Cílem projektu je posílení přeshraničních aktivit v oblasti výzkumu a inovací. Toho bude dosaženo společným výzkumem a vývojem inovativního šroubového motoru. V rámci projektu dojde k Úzké spolupráci a propojení výzkumných institucí mezi partnery v česko-bavorském přeshraničí, přičemž bude využita specializace výzkumných pracovišΔ, které se vzájemně Doplňují. Výzkumné týmy musí navázat úzkou spolupráci, poněvadž německý partenaire sice disponuje lepším přístrojovým vybavením, ale čeští partneři mají širší zkušenosti s vývojem a výpočty podobných zařízení. Vývoj šroubového motoru bude uskutečněn na základě teoretických úvah a pomocí výpočtΔ, které budou podpořeny. Výsledky měření poslouží k nastavení okrajových podmínek numerických výpočtΔ a naopak výsledky výpočtΔ budou verifikovány měřením. Další výpočty se pokusí zobrazit termodynamické procesy v zařízení, expérience ověří jejich kvalitu a funkčnost celého procesu. Výpočty budou většinou uskutečněny na ZČU Plzeň a praktické činnosti většinou na OTH Amberg/Weiden. Z toho je patrné, že spolupráce obou týmΔ je nezbytná. Cílovou skupinu tvoří tři výzkumné organizace, z toho dvě veřejnoprávní a jedna soukromá, jež se zabývají činností v oblasti energetiky a s tím souvisejícími úsporami energií a optimalizací proces Δešením projektu se budou zabývat 3 výzkumní pracovníci na německé straně a 11 výzkumných pracovníks na české straně (jde o částečné úvazky). Organizační zázemí vědeckých týmΔ budou zajiš’ovat hlavní manažer projektu, finanční a věcný manažer a to na každé straně. Hlavní Náplní projektu je vývoj šroubového motoru. Moteur bourgeon poháněn odpadním teplem z prΔmyslového provozu, teplem ze spalování nebo z obnovitelých zdrojΔ energie díky využití ORC (cycle organique de Rankine). MECHANICKÁ práce dodaná šroubový motorem bude přeměněna na elektrickou energii nebo bude využita k pohonu stroj. . Díky využití této energie bude snížena celková energyká náročnost procesu a přispěje se tím k ochraně přírody. Výstupem projektu bude energyká jednotka, která je konstrukčně jednoduší, levnější, vibračně klidnější a z hlediska účinnosti do MECHANICKÉHO výkonu až 1,5 MW lepší než lopatkové turbíny. Zavedení šroubového motoru bude mít Významný vliv na životní prostředí. Výměna zkušeností mezi zúčastněnými institucemi proběhne na 12 workshopech, střídavě v Ambergu a v Plzni. Přidaná hodnota projektu je především ve Zvýšení technické vybavenosti laboratoří zúčastněných partenaire, ve Zvýšení přenosu informací mezi pracovišti v česko-bavorském přeshraničí, Zvýšení jazykových kompetencí a v prohloubení přeshraniční spolupráce. Předpokládáme velký zájem firem z dotačního území o výsledky projektu a Zvýšení jejich konkurenceschopnosti. V dotačním území je 18 podnikΔ, které par mohly mít zájem o výsledky projektu. Počet podnik’, které by využily odpadní teplo pomocí funkčního šroubového motoru ale toto číslo výrazně převyšuje. (French)
    4 November 2022
    0 references

    Identifiers

    0 references