History as a meeting place — extracurricular places of instruction in the Czech-Bavarian border (Q4297636): Difference between revisions

From EU Knowledge Graph
Jump to navigation Jump to search
(‎Added qualifier: readability score (P590521): 0.0247739389350419)
(‎Set a claim value: summary (P836): Projekt "Historie jako prostor k setkávání" se zaměřuje na žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava / Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. Setkání česko-...)
Property / summaryProperty / summary
Projekt «Historie jako prostor k setkávání»se zaměřuje na žáky a učitele všech druhů škol a na studenty v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá Setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a vytvořit trvale DOSTUPNÉ didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. Setkání česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní Setkání Budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící Setkání se Budou Společně zabývat historickými tématy jako např. «Život na hranici»nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se Budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto Setkání vzniknou multimediální příběhy o Hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov (em inglês). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou Nadací Zuhören (Poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten — atravessando fronteiras». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé Budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. TRVALр přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná OPONA Budou přepracována do stejné Podoby jako nová témata, Tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály Budou Mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě Publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání»je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. Prostorem jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Portuguese)
Projekt "Historie jako prostor k setkávání" se zaměřuje na žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava / Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. Setkání česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. «Život na hranici» nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov) (em inglês). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (contação de histórias) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou Nadací Zuhören (Poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten – crossing borders». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály (em inglês). Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání» je propojení setkávání, prostoru a historie. HISTORIE je přitom chápána jako prvek přesahující hranice (em inglês). PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Portuguese)

Revision as of 23:06, 11 October 2024

Project Q4297636 in Czech Republic
Language Label Description Also known as
English
History as a meeting place — extracurricular places of instruction in the Czech-Bavarian border
Project Q4297636 in Czech Republic

    Statements

    0 references
    0 references
    0 references
    0 references
    403,179.05 Euro
    0 references
    474,328.29 Euro
    0 references
    85.0 percent
    0 references
    1 July 2016
    0 references
    30 June 2019
    0 references
    University of Passau
    0 references
    0 references
    0 references
    0 references

    48°34'18.66"N, 13°27'38.63"E
    0 references

    48°58'55.60"N, 14°26'21.01"E
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava / Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. Setkání česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou Nadací Zuhören (Poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – crossing borders“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. HISTORIE je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (English)
    0.0247739389350419
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné doaktické materiály pro výuku dějepisu vříhraničním regionu. Těchto cílр bude dosaženo následujícím zpрsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historykých místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historykými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multidiální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místűm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu syužitím textových, obrazových a filmových materiálр. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentăm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – trecerea frontierelor”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelр: Učitelé budou evaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektű jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a istorie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Romanian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt "Historie jako prostor k setkávání" se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Dette hotel tilbyder også mange faciliteter der vil berige dit ophold i Vytvořit trvale dostupné didaktické materiá dějepisu vříhraničním regionu. Check-to cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Der er ingen anmeldelser af Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. "Život na hranici" nebo "Hospodářské dějiny a plavení dřeva", při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. I nærheden af Bučina nebo Pasov. Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se znám spisovatelem a východoněmeckým disidentem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu "Grenzgeschichten — passage af grænserne". 3. Check priser og tilgængelighed for pracovní skupina: I nærheden af vartegn Hoteller i nærheden af Akualizovat česko-německé učební materiály. Kort beskrivelse Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního Regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu "Historie jako prostor k setkávání" je propojení setkávání, prostoru en historie. Historiee je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Danish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt "Historie jako prostor k setkávání" se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Dette hotel tilbyder også mange faciliteter der vil berige dit ophold i Vytvořit trvale dostupné didaktické materiá dějepisu vříhraničním regionu. Check-to cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Der er ingen anmeldelser af Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. "Život na hranici" nebo "Hospodářské dějiny a plavení dřeva", při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. I nærheden af Bučina nebo Pasov. Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se znám spisovatelem a východoněmeckým disidentem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu "Grenzgeschichten — passage af grænserne". 3. Check priser og tilgængelighed for pracovní skupina: I nærheden af vartegn Hoteller i nærheden af Akualizovat česko-německé učební materiály. Kort beskrivelse Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního Regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu "Historie jako prostor k setkávání" je propojení setkávání, prostoru en historie. Historiee je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Danish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt «Historie jako prostor k setkávání» se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhр škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílр bude dosaženo následujícím zpрsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na Historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat Historickými tématy jako např. «Život na hranici» nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místрm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálр. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentрm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten — cross border». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelр: Učitelé budou evaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektр jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání» je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahujícící hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní Historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Greek)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt «Historie jako prostor k setkávání» se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhр škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílр bude dosaženo následujícím zpрsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na Historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat Historickými tématy jako např. «Život na hranici» nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místрm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálр. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentрm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten — cross border». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelр: Učitelé budou evaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektр jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání» je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahujícící hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní Historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Greek)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Anotace: Přesně tak je chorvatská mezi českými a německými mladými lidmi, která se zabývá vybranou tématy z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Díky těmto cílům bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Další informace o spolupráci mezi historickýmimi tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejich zkoumání na konkrétních historických místech se bude zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybranému místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy tvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a dosavadní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) tento se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která prosazuje studenty, kteří se zabývají mediálními koučemi a příběhy unikajícími na jejich vzdělávacím projektu „Grenzgeschichten – cross borders“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu se dožaduje toho, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Vyukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostor a historie. Další informace najdete zde. Prostorem jsou míněna konkrétní historické místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstranit bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Czech)
    4 November 2022
    0 references
    Projektas „Historie jako prostor k setkįvįní“ se zaměřuje na Žįky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Raktiniai žodžiai: je umožnit přímį setkįny mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybranį témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiįly pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Šiuo metu neturime apžvalgos šiai programinei įrangai: 1. SETKĮNÍ česko-německých školních a studenských skupin na Historických místech: Raktiniai žodžiai: Jednodenní setkįní budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanįl na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkįní se budou společně zabývat Historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodįřské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumįní na konkrétních Historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentų seminįře: Během těchto setkįní vzniknou multimediįlní příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Raktiniai žodžiai: Tyto příběhy vytvoří studenti ve spoluprįci se znįmým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zįžitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiįly z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediįlní metody vyprįvění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiįlů. Na tomto místě se nabízí spoluprįce s německou nadací Zuhören (poslouchat), kterį studentům poskytne mediįlní kouče a příběhy zveřejní na strįnįch svého vzdělįvacího projektu „Grenzgeschichten – kirsti sienas“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Raktiniai žodžiai: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiįly. Raktiniai žodžiai: trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatį stezka nebo Železnį opona budou přepracovįna do stejné podoby jako novį témata, tedy např. Mnichovskį dohoda nebo Hospodįřské dějiny příhraničního regionu. Raktiniai žodžiai: Výukové materiįly budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkįvįní“ je proojení setkįvįní, prostoru a historie. Raktiniai žodžiai: Historie je přitom chįpįna jako prvek přesahují hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní Historicka místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKĮVĮNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provįzané soužití v regionu. (Lithuanian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Anotace: Přesně tak je chorvatská mezi českými a německými mladými lidmi, která se zabývá vybranou tématy z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Díky těmto cílům bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Další informace o spolupráci mezi historickýmimi tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejich zkoumání na konkrétních historických místech se bude zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybranému místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy tvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a dosavadní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) tento se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která prosazuje studenty, kteří se zabývají mediálními koučemi a příběhy unikajícími na jejich vzdělávacím projektu „Grenzgeschichten – cross borders“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu se dožaduje toho, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Vyukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostor a historie. Další informace najdete zde. Prostorem jsou míněna konkrétní historické místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstranit bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Czech)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (Storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – Grenzüberschreiten“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. Geschichte je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru von se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (German)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (Storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – Grenzüberschreiten“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. Geschichte je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru von se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (German)
    4 November 2022
    0 references
    Näytä lisää ”Historie jako prostor k setkávání” se Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Bude dosaženo následujícím způsobem: 1. Tietoja kohteesta SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: Näytä lisää: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. ”Život na hranici” nebo ”Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (tarinankerronta) Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu ”Grenzgeschichten – rajanylitys”. 3. Kysy lisää tuotteesta tai tee tarjous: Etsi hotelleja lähellä kohdetta: aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu ”Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. ProsTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Finnish)
    4 November 2022
    0 references
    Näytä lisää ”Historie jako prostor k setkávání” se Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Bude dosaženo následujícím způsobem: 1. Tietoja kohteesta SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: Näytä lisää: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. ”Život na hranici” nebo ”Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (tarinankerronta) Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu ”Grenzgeschichten – rajanylitys”. 3. Kysy lisää tuotteesta tai tee tarjous: Etsi hotelleja lähellä kohdetta: aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu ”Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. ProsTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Finnish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh ðkol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílл bude dosaženo následujícím zpлsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na Historických místech: Vaata ka: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat Historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních Historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místěm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálŇ. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentěm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělácího projektu „Grenzgeschichten – piiriületamine“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelл: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektл jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. ProsTOREM jsou míněna konkrétní Historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Estonian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh ðkol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílл bude dosaženo následujícím zpлsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na Historických místech: Vaata ka: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat Historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních Historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místěm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálŇ. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentěm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělácího projektu „Grenzgeschichten – piiriületamine“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelл: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektл jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. ProsTOREM jsou míněna konkrétní Historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Estonian)
    4 November 2022
    0 references
    Is é an toradh a bhí ar “Historie ar son na mac léinn” i gcomparáid leis an réigiún Šumava/Bavorský leis an réigiún Šumava/Bavorský les. Is é an aidhm atá leis sin ná go n-imríonn sé níos mó ná tír amháin go dtí an réigiún seo. Allah warns a seirbhísigh leis a chuid Word: 1. Sonraí Teagmhála: Níl an Tweet seo ar fáil. D’éirigh le Jednodenní budou probíhat na mimoškolních le haghaidh tuilleadh eolais a fháil. Leagann Účastnící síos ar an suíomh gréasáin seo. “Život na hranici” agus “Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se vybraným (např. Video comhrá Pasov. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa (* 1933), ag dul i gcomhairle le Bohaté zážitky le haghaidh Reinerem Kunzem (* 1933), lena n-áirítear Bohaté zážitky ó česko-německýchin a bunaíodh ar an suíomh gréasáin Reineu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa (scéalaíocht) chun dul i ngleic leis an suíomh gréasáin seo. Maidir le Nabízí a chur ar aghaidh chuig Nadací Nadací Zuhören (Poslouchat), mic léinn poskytne le haghaidh “Grenzgeschichten — teorainneacha a thrasnú”. 3. Allah warns a seirbhísigh leis a chuid Word: Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa Tá an t-eolas is déanaí ó shin i leith ó shin i leith, agus is féidir leat dul i mbun oibre le Nová témata, le do thoil. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Tá tuilleadh eolais le fáil ag an Roinn Ealaíon, Oidhreachta, Gnóthaí Réigiúnacha, Tuaithe agus Gaeltachta. Inovativním prvkem projektu “Historie jako prostor k setkávání” agus prostoru a historie. Video comhrá Hranice. Ar deireadh thiar thall, d’fhéadfadh sé go mbeadh an t-eolas is déanaí ar fáil. Bavorska a Bavorska v tomto prostoru ag dul i ngleic le bariéry agus podporovat provázané soužití v regionu. (Irish)
    4 November 2022
    0 references
    Is é an toradh a bhí ar “Historie ar son na mac léinn” i gcomparáid leis an réigiún Šumava/Bavorský leis an réigiún Šumava/Bavorský les. Is é an aidhm atá leis sin ná go n-imríonn sé níos mó ná tír amháin go dtí an réigiún seo. Allah warns a seirbhísigh leis a chuid Word: 1. Sonraí Teagmhála: Níl an Tweet seo ar fáil. D’éirigh le Jednodenní budou probíhat na mimoškolních le haghaidh tuilleadh eolais a fháil. Leagann Účastnící síos ar an suíomh gréasáin seo. “Život na hranici” agus “Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, le haghaidh tuilleadh eolais a fháil ar an suíomh gréasáin seo. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se vybraným (např. Video comhrá Pasov. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa (* 1933), ag dul i gcomhairle le Bohaté zážitky le haghaidh Reinerem Kunzem (* 1933), lena n-áirítear Bohaté zážitky ó česko-německýchin a bunaíodh ar an suíomh gréasáin Reineu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa (scéalaíocht) chun dul i ngleic leis an suíomh gréasáin seo. Maidir le Nabízí a chur ar aghaidh chuig Nadací Nadací Zuhören (Poslouchat), mic léinn poskytne le haghaidh “Grenzgeschichten — teorainneacha a thrasnú”. 3. Allah warns a seirbhísigh leis a chuid Word: Bhí an t-eolas mícheart nó as dáta. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa Tá an t-eolas is déanaí ó shin i leith ó shin i leith, agus is féidir leat dul i mbun oibre le Nová témata, le do thoil. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Tá tuilleadh eolais le fáil ag an Roinn Ealaíon, Oidhreachta, Gnóthaí Réigiúnacha, Tuaithe agus Gaeltachta. Inovativním prvkem projektu “Historie jako prostor k setkávání” agus prostoru a historie. Video comhrá Hranice. Ar deireadh thiar thall, d’fhéadfadh sé go mbeadh an t-eolas is déanaí ar fáil. Bavorska a Bavorska v tomto prostoru ag dul i ngleic le bariéry agus podporovat provázané soužití v regionu. (Irish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé geschiedenis a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten — grensoverschrijding”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Het is belangrijk om te weten of učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativní prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a history. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční protor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru door se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Dutch)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé geschiedenis a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten — grensoverschrijding”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Het is belangrijk om te weten of učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativní prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a history. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční protor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru door se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Dutch)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setká mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním region. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkujek své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projekt „Grenzgeschichten – przekraczanie granic”. 3. Praovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projekte dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projekt „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historia. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v region. (Polish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setká mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním region. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkujek své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projekt „Grenzgeschichten – przekraczanie granic”. 3. Praovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projekte dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projekt „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historia. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v region. (Polish)
    4 November 2022
    0 references
    Projektas „Historie jako prostor k setkįvįní“ se zaměřuje na Žįky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Raktiniai žodžiai: je umožnit přímį setkįny mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybranį témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiįly pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Šiuo metu neturime apžvalgos šiai programinei įrangai: 1. SETKĮNÍ česko-německých školních a studenských skupin na Historických místech: Raktiniai žodžiai: Jednodenní setkįní budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanįl na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkįní se budou společně zabývat Historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodįřské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumįní na konkrétních Historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentų seminįře: Během těchto setkįní vzniknou multimediįlní příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Raktiniai žodžiai: Tyto příběhy vytvoří studenti ve spoluprįci se znįmým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zįžitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiįly z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediįlní metody vyprįvění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiįlů. Na tomto místě se nabízí spoluprįce s německou nadací Zuhören (poslouchat), kterį studentům poskytne mediįlní kouče a příběhy zveřejní na strįnįch svého vzdělįvacího projektu „Grenzgeschichten – kirsti sienas“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Raktiniai žodžiai: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiįly. Raktiniai žodžiai: trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatį stezka nebo Železnį opona budou přepracovįna do stejné podoby jako novį témata, tedy např. Mnichovskį dohoda nebo Hospodįřské dějiny příhraničního regionu. Raktiniai žodžiai: Výukové materiįly budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkįvįní“ je proojení setkįvįní, prostoru a historie. Raktiniai žodžiai: Historie je přitom chįpįna jako prvek přesahují hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní Historicka místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKĮVĮNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provįzané soužití v regionu. (Lithuanian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt "Historie jako prostor k setkávání" se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. "Život na hranici" nebo "Hospodářské dějiny a plavení dřeva", při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu "Grenzgeschichten — attraversamento delle frontiere". 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regioneu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu "Historie jako prostor k setkávání" je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Italian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt "Historie jako prostor k setkávání" se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. "Život na hranici" nebo "Hospodářské dějiny a plavení dřeva", při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu "Grenzgeschichten — attraversamento delle frontiere". 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regioneu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu "Historie jako prostor k setkávání" je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Italian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné doaktické materiály pro výuku dějepisu vříhraničním regionu. Těchto cílр bude dosaženo následujícím zpрsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historykých místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historykými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multidiální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místűm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu syužitím textových, obrazových a filmových materiálр. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentăm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – trecerea frontierelor”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelр: Učitelé budou evaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektű jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a istorie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Romanian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokej škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi Českmimi a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupinových na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastníci setkání se budou společně zabývat historickýmimity jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání naslovích historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archívu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálovů. Na tento místě se nabízí spolupráca s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům z mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – prekročenie hraníc“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního kraju. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici po Prvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regióne. (Slovak)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokej škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi Českmimi a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupinových na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastníci setkání se budou společně zabývat historickýmimity jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání naslovích historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archívu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálovů. Na tento místě se nabízí spolupráca s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům z mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – prekročenie hraníc“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního kraju. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici po Prvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regióne. (Slovak)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhн škol a na Studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Projekt je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílн bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Študentski semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří Studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (zgodbe) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která študent poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projekt „Grenzgeschichten – prehajanje meja“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evalvat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektн jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projekt „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostor a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska proti tomto prostor s se měly odstraňovat bariéry a Podporavat provázané soužití v regionu. (Slovenian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhн škol a na Studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Projekt je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílн bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici“ nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Študentski semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří Studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (zgodbe) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která študent poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projekt „Grenzgeschichten – prehajanje meja“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evalvat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektн jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projekt „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostor a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska proti tomto prostor s se měly odstraňovat bariéry a Podporavat provázané soužití v regionu. (Slovenian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt ”Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historia a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu vříhraniční regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastní setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. ”Život na hranici” nebo ”Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahují se k určitému místu s využitím textových, obrazových a movieových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentаm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu ”Grenzgeschichten – passerar gränser”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelė: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektа jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu ”Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, en historia. Historia je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat barié a podporovat provázané soužití v regionu. (Swedish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt ”Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historia a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu vříhraniční regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastní setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. ”Život na hranici” nebo ”Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahují se k určitému místu s využitím textových, obrazových a movieových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentаm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu ”Grenzgeschichten – passerar gränser”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelė: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektа jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu ”Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, en historia. Historia je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat barié a podporovat provázané soužití v regionu. (Swedish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh škol a na Studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné dostupné materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílΩ bude dosaženo následujícím zpΩsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. „Život na hranici„небо „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahujícící se k vybraným místăm (např. Бучина Небо Пасов). Tyto příběhy vytvoří Studenti ve spolupráci se znám spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují Studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (разказване на истории) Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), kteráudém poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten — преминаване на граници“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitel“. Učitelé budou evaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projekt-jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstrańovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Bulgarian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání“ se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh škol a na Studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné dostupné materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílΩ bude dosaženo následujícím zpΩsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. „Život na hranici„небо „Hospodářské dějiny a plavení dřeva“, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahujícící se k vybraným místăm (např. Бучина Небо Пасов). Tyto příběhy vytvoří Studenti ve spolupráci se znám spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují Studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (разказване на истории) Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), kteráudém poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten — преминаване на граници“. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitel“. Učitelé budou evaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projekt-jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání“ je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstrańovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Bulgarian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” a zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Ellenőrizze az árakat és a szabad férőhelyeket itt: způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: További információ a következőről: Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – határátlépés”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Aktualizovat česko-německé učební materiály. Hozzászólások ehhez: Trvalý přínos projectu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. További információ a következőről: Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Hungarian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” a zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Ellenőrizze az árakat és a szabad férőhelyeket itt: způsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: További információ a következőről: Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu „Grenzgeschichten – határátlépés”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Aktualizovat česko-německé učební materiály. Hozzászólások ehhez: Trvalý přínos projectu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. További információ a következőről: Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Hungarian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekts “Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studentsy vysokých škol vříhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Atklājiet profesionālus saderināšanās pakalpojumus un plašu iespēju klāstu 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Bezmaksas Lejupielādēt Budou probíhat na mimoškolních výuky, jako jepř. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. “Život na hranici” nebo “Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), Amerikas Savienotās Valstis, vislabākās viesnīcu cenas ar atlaidēm Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentsům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu “Grenzgeschichten — crossborder”. 3. Bezmaksas Lejupielādēt skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, Tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu “Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historie. Bezmaksas Lejupielādēt chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Latvian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekts “Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhů škol a na studentsy vysokých škol vříhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Atklājiet profesionālus saderināšanās pakalpojumus un plašu iespēju klāstu 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Bezmaksas Lejupielādēt Budou probíhat na mimoškolních výuky, jako jepř. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. “Život na hranici” nebo “Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), Amerikas Savienotās Valstis, vislabākās viesnīcu cenas ar atlaidēm Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentsům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu “Grenzgeschichten — crossborder”. 3. Bezmaksas Lejupielādēt skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, Tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu “Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historie. Bezmaksas Lejupielādēt chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Latvian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt «Historie jako prostor k setkávání» se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh škol a na Studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu vříhraničním regionu. Těchto cílđ bude dosaženo následujícím zp-sobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. «Život na hranici» nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným míst-m (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiál. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten — cruzando fronteras». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitel: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektà jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mit učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání» je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru por se měly odstraovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Spanish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt "Historie jako prostor k setkávání" se zaměřuje na žáky a učitele všech druhů škol a na studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava / Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. Setkání česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. «Život na hranici» nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov) (em inglês). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (contação de histórias) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou Nadací Zuhören (Poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten – crossing borders». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály (em inglês). Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání» je propojení setkávání, prostoru a historie. HISTORIE je přitom chápána jako prvek přesahující hranice (em inglês). PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Portuguese)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt «Historie jako prostor k setkávání»se zaměřuje na žáky a učitele všech druhů škol a na studenty v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá Setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a vytvořit trvale DOSTUPNÉ didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílů bude dosaženo následujícím způsobem: 1. Setkání česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní Setkání Budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící Setkání se Budou Společně zabývat historickými tématy jako např. «Život na hranici»nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se Budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto Setkání vzniknou multimediální příběhy o Hranicích vztahující se k vybraným místům (např. Bučina nebo Pasov (em inglês). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálů. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou Nadací Zuhören (Poslouchat), která studentům poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten — atravessando fronteiras». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelů: Učitelé Budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. TRVALр přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektů jako např. Zlatá stezka nebo Železná OPONA Budou přepracována do stejné Podoby jako nová témata, Tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály Budou Mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě Publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání»je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. Prostorem jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Portuguese)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhт škol a na studenty vysokých škol vříhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projekta je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílт bude dosaženo následujícím zpтsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místтm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933.), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (pripovijedanje) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiál. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentskam poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projekta „Grenzgeschichten – prijelaz granice”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelт: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos Projekt bude dosažen tím, že témata z předchozích projektт jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, Tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projekta „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostora a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostora by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Croatian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt „Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhт škol a na studenty vysokých škol vříhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projekta je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílт bude dosaženo následujícím zpтsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. „Život na hranici” nebo „Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místтm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933.), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (pripovijedanje) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiál. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentskam poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projekta „Grenzgeschichten – prijelaz granice”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelт: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos Projekt bude dosažen tím, že témata z předchozích projektт jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, Tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projekta „Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostora a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostora by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Croatian)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt «Historie jako prostor k setkávání» se zaměřuje na Žáky a učitele všech druh škol a na Studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu vříhraničním regionu. Těchto cílđ bude dosaženo následujícím zp-sobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. «Život na hranici» nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným míst-m (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiál. Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten — cruzando fronteras». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitel: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektà jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mit učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání» je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru por se měly odstraovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Spanish)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt “Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhě škol a studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými għatmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílě bude dosaženo následujícím zpěsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako jeapř. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. “Život na hranici” nebo “Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místěm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálě. Li mímto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentņm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu “Grenzgeschichten — qsim tal-fruntieri”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelņ: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektо jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu “Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Maltese)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt “Historie jako prostor k setkávání” se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhě škol a studenty vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými għatmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu v příhraničním regionu. Těchto cílě bude dosaženo následujícím zpěsobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historicalkých místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako jeapř. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historicalkými tématy jako např. “Život na hranici” nebo “Hospodářské dějiny a plavení dřeva”, při jejichž zkoumání na konkrétních historicalkých místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, a přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místěm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky z česko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiálě. Li mímto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), která studentņm poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu “Grenzgeschichten — qsim tal-fruntieri”. 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitelņ: Učitelé budou evaluovat a aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektо jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy např. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu “Historie jako prostor k setkávání” je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historicalká místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (Maltese)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt «Historie jako prostor k setkávání» se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhΔ škol a na studentsy vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu vříhraničním regionu. Těchto cílΔ bude dosaženo následujícím zp’sobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. «Život na hranici» nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, un přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místΔm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky zčesko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiál Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), étudiant kterám poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten — traversant les frontières». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitel Učitelé budou évaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektΔ jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy siapř. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání» je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (French)
    4 November 2022
    0 references
    Projekt «Historie jako prostor k setkávání» se zaměřuje na Žáky a učitele všech druhΔ škol a na studentsy vysokých škol v příhraničním regionu Šumava/Bavorský les. Cílem projektu je umožnit přímá setkání mezi českými a německými mladými lidmi, prozkoumat vybraná témata z česko-německé historie a Vytvořit trvale dostupné didaktické materiály pro výuku dějepisu vříhraničním regionu. Těchto cílΔ bude dosaženo následujícím zp’sobem: 1. SETKÁNÍ česko-německých školních a studenských skupin na historických místech: Jednodenní setkání budou probíhat na mimoškolních místech výuky, jako je např. Pohraniční obec Bučina nebo kanál na plavení dřeva v Halsu. Účastnící setkání se budou společně zabývat historickými tématy jako např. «Život na hranici» nebo «Hospodářské dějiny a plavení dřeva», při jejichž zkoumání na konkrétních historických místech se budou zamýšlet nad tím, co je v minulosti spojovalo a co rozdělovalo, un přitom se lépe poznají. 2. Studentské semináře: Během těchto setkání vzniknou multimediální příběhy o hranicích vztahující se k vybraným místΔm (např. Bučina nebo Pasov). Tyto příběhy vytvoří studenti ve spolupráci se známým spisovatelem a východoněmeckým disidentem Reinerem Kunzem (* 1933), který jim zprostředkuje své Bohaté zážitky zčesko-německých dějin a zpřístupní materiály z archivu Nadace Reinera a Elisabeth Kunze. Příběhy zpracují studenti komplexně s pomocí crossmediální metody vyprávění (storytelling) vztahující se k určitému místu s využitím textových, obrazových a filmových materiál Na tomto místě se nabízí spolupráce s německou nadací Zuhören (poslouchat), étudiant kterám poskytne mediální kouče a příběhy zveřejní na stránkách svého vzdělávacího projektu «Grenzgeschichten — traversant les frontières». 3. Pracovní skupina českých a bavorských učitel Učitelé budou évaluovat aktualizovat česko-německé učební materiály. Trvalý přínos projektu bude dosažen tím, že témata z předchozích projektΔ jako např. Zlatá stezka nebo Železná opona budou přepracována do stejné podoby jako nová témata, tedy siapř. Mnichovská dohoda nebo Hospodářské dějiny příhraničního regionu. Výukové materiály budou mít učitelé z příhraničí k dispozici poprvé v podobě publikace. Inovativním prvkem projektu «Historie jako prostor k setkávání» je propojení setkávání, prostoru a historie. Historie je přitom chápána jako prvek přesahující hranice. PROSTOREM jsou míněna konkrétní historická místa, ale i celé pohraničí jako přeshraniční prostor. SETKÁVÁNÍM mladých lidí z Česka a Bavorska v tomto prostoru by se měly odstraňovat bariéry a podporovat provázané soužití v regionu. (French)
    4 November 2022
    0 references

    Identifiers

    0 references