An innovative set of instruments to improve the functioning of disabled persons as a basis for the development of the firm F H-P DELTA (Q117880)

From EU Knowledge Graph
Revision as of 19:44, 24 February 2020 by DG Regio (talk | contribs) (‎Removed claim: financed by (P890): European Union (Q1))
Jump to navigation Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language Label Description Also known as
English
An innovative set of instruments to improve the functioning of disabled persons as a basis for the development of the firm F H-P DELTA
Project in Poland financed by DG Regio

    Statements

    0 references
    42,500.0 zloty
    0 references
    10,200.0 Euro
    13 January 2020
    0 references
    65,190.0 zloty
    0 references
    15,645.599999999999 Euro
    13 January 2020
    0 references
    85.0 percent
    0 references
    1 September 2016
    0 references
    23 December 2016
    0 references
    FIRMA HANDLOWO-PRODUKCYJNA DELTA TADEUSZ MUCHA I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA
    0 references
    Celem projektu jest opracowanie koncepcji prowadzenia przez firmę DELTA prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnym zestawem przyrządów usprawniających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych i starszych w zakresie codziennego funkcjonowania. Zestaw obejmuje: lasko-taboret – służący do podpierania się przy poruszaniu z równoczesnym wykorzystaniem jako taboretu w momencie konieczności spoczynku; składany uchwyt do grzebienia – umożliwiający uczesanie włosów przy ograniczonych ruchach ręki w łokciu i ramieniu; uniwersalny chwytak stosowany do podnoszenia rzeczy z ziemi, do przyciśnięcia przycisku, który jest za daleko, do podania karty do portu i jej wyjęcia, wykonania podobnych manipulacji; samo-podnośnik umożliwiający samodzielne powstanie z ziemi po upadku. Cel projektu wpisuje się w cele szczegółowe „Zwiększona działalność B+R przedsiębiorstw” i „Zwiększone urynkowienie działalności badawczo rozwojowej” osi priorytetowej I oraz w cel szczegółowy „Zwiększona działalność B+R przedsiębiorstw” Działanie 1.2 tej osi. Projektowanie urządzeń będzie oparte na regułach dostępności: użyteczność dla osób o różnej sprawności, elastyczność w użytkowaniu, proste i intuicyjne użytkowanie, czytelna informacja, tolerancja na błędy, wygodne użytkowanie bez wysiłku, wielkość i przestrzeń odpowiednie dla dostępu i użytkowania, percepcja równości. Sprzęty będą proste i wygodne w użytkowaniu, nie będą wymagały specjalnych umiejętności i wysiłku. Będą się nimi posługiwać osoby niepełnosprawne i starsze bez względu na płeć, rasę, wyznanie czy pochodzenie. Usprawnienie funkcjonowania osób starszych oraz niepełnosprawnych wpisuje się w realizację zasady niedyskryminacji i zrównoważonego rozwoju. Przeprowadzenie przez firmę DELTA wskazanych prac B+R oraz wdrożenie do produkcji sprzętu powszechnego zastosowania dla osób niepełnosprawnych i starszych istotnie wpisze się w realizację na obszarze województwa podkarpackiego innowacyjności firm sektora MŚP oraz zasad zrównoważonego rozwoju. (Polish)
    0 references

    Identifiers

    RPPK.01.02.00-18-0008/15
    0 references