Development of manufacturing technology and implementation of a thermoplastic green board for cutting bread and vegetables from renewable raw materials and from material recycling to Practic Sp. z o.o S.K.A. (Q111379)

From EU Knowledge Graph
Revision as of 17:37, 24 February 2020 by DG Regio (talk | contribs) (‎Changed an Item)
Jump to navigation Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language Label Description Also known as
English
Development of manufacturing technology and implementation of a thermoplastic green board for cutting bread and vegetables from renewable raw materials and from material recycling to Practic Sp. z o.o S.K.A.
Project in Poland financed by DG Regio

    Statements

    0 references
    44,550.0 zloty
    0 references
    10,692.0 Euro
    13 January 2020
    0 references
    60,885.0 zloty
    0 references
    14,612.4 Euro
    13 January 2020
    0 references
    90.0 percent
    0 references
    18 April 2016
    0 references
    31 October 2016
    0 references
    PRACTIC SP. Z O.O. S.K.A.
    0 references
    Przedmiotem projektu pn. "Opracowanie technologii wytwarzania i wykonanie prototypu ekologicznej termoplastycznej deski do krojenia chleba i warzyw z surowców odnawialnych i pochodzących z recyklingu materiałowego dla firmy Practic Sp. z o.o S.K.A" jest usługa B+R+I polegająca na opracowaniu i wytworzeniu prototypu znacząco ulepszonego produktu, aby docelowo wprowadzić go do gospodarki. W udoskonalonym produkcie mają zostać zastosowane materiały termoplastyczne, m.in. biopochodny polipropylen, materiały odzyskiwane z nakrętek po butelkach na mleko i z butelek PET, napełniacze, np. mączka drzewna z odpadów poprodukcyjnych (z drewna sosnowego), mączka wulkaniczna tuf, jako odpad poprodukcyjny (po obróbce termicznej i chemicznej), barwniki naturalne pozwalające uzyskać atrakcyjne oryginalne kolory: ciemny brąz i antracyt. Szczególne znaczenie dla innowacyjności i odróżnienia doskonalonego produktu od dostępnych już na rynku, ma zastosowanie składnika tuf, który m.in. powoduje zwiększenie zdolności do odkształceń i poprawę sztywności mieszanin. Usługa stanowiąca przedmiot projektu będzie wykonana w Instytucie Inżynierii Materiałowej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, w okresie od lutego do września 2016 roku. W ramach projektu ma zostać opracowana technologia wytwarzania deski do krojenia, opracowany jej prototyp, oraz wykonane badania szeregu właściwości wytrzymałościowych i fizykomechanicznych. Główne założenia projektu to: skorzystanie z dotacji dedykowanej współpracy badawczo-rozwojowej, przyłączenie się do grona przedsiębiorców otrzymujących wsparcie dotacyjne na wytworzenie ulepszonego, innowacyjnego produktu, opracowanie i wprowadzenie do gospodarki innowacji produktowej, współpraca z sektorem nauki i skorzystanie z jego potencjału tkwiącego w zasobach wiedzy, umiejętności, kompetencji, infrastruktury laboratoryjnej i badawczej. Wszystkie wymienione założenia przyczynią się do wzrostu konkurencyjności wnioskodawcy i popraw (Polish)
    0 references

    Identifiers

    RPMP.01.02.03-12-0043/16
    0 references