Development and implementation of algorithms for the creation of software for the automation of laboratory grade measurements of industrial liquids (Q81345)
Jump to navigation
Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language | Label | Description | Also known as |
---|---|---|---|
English | Development and implementation of algorithms for the creation of software for the automation of laboratory grade measurements of industrial liquids |
Project in Poland financed by DG Regio |
Statements
96,000.0 zloty
0 references
147,600.0 zloty
0 references
80.0 percent
0 references
1 August 2017
0 references
31 July 2018
0 references
"BBT" SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA
0 references
Numer_referencyjny_programu_pomocowego: SA.42799(2015/X), pomoc_de_minimis: §42 rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 10 lipca 2015 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020. W ramach projektu "BBT" Sp. z o.o. zamierza opracować zaawansowane algorytmy obliczeniowe, które wykorzystane zostaną do stworzenia oprogramowania przeznaczonego do automatyzacji laboratoryjnych pomiarów klasy czystości cieczy przemysłowych, opartego o najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie IT. W ramach projektu rozwinięty zostanie system informatyczny służący do gromadzenia i analizy danych, który wspierał będzie procesy związane z konserwacją systemów produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii obrazowania i analizy danych, w istotny sposób przyspieszona zostanie analiza danych, a także jej dokładność. Optymalizacja stosowanych algorytmów oraz rozwiązanie zidentyfikowanych problemów w ocenie czystości pozwoli na zwiększenie dokładności procesów kontroli i oczyszczania, co z kolei w sposób bezpośredni przyczyni się do przedłużenia okresów życia oraz zwiększenie bezpieczeństwa układów smarowania i hydrauliki siłowej w zakładach przemysłowych. Podstawowym założeniem prac badawczych jest opracowanie takich algorytmów obliczeniowych, aby stworzone na ich bazie oprogramowanie było maksymalnie dostosowane do oczekiwań klientów w zakresie szybkości i skuteczności dokonywanych obliczeń (oczywiście przy założeniu zachowania zgodności z normami). Wdrożenie wyników prac i zastosowanie dedykowanego oprogramowania ma poprzez nowoczesne metody analizy obrazu w pełni zautomatyzować, przyspieszyć i usprawnić czynności pomiaru klasy czystości, tj. zliczanie i klasyfikację czystości cieczy. Zakładanym rezultatem projektu jest również stworzenie testowej wersji programu oraz implementacja opracowanych algorytmów, a następnie przeprowadzenie testów, które umożliwią (Polish)
0 references
Identifiers
POIR.02.03.02-18-0013/17
0 references