Research and development on the development of an innovative technology for the gasification of sewage sludge and municipal waste integrated into a cogeneration system based on thermal engine (Q130103)
Jump to navigation
Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language | Label | Description | Also known as |
---|---|---|---|
English | Research and development on the development of an innovative technology for the gasification of sewage sludge and municipal waste integrated into a cogeneration system based on thermal engine |
Project in Poland financed by DG Regio |
Statements
248,031.0 zloty
0 references
408,030.0 zloty
0 references
60.79 percent
0 references
1 July 2018
0 references
31 March 2020
0 references
INSTYTUT ENERGII SPOŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
0 references
Przedmiotem projektu jest opracowanie nowatorskiej technologii zgazowania osadów ściekowych i odpadów komunalnych zintegrowanej z systemem kogeneracyjnym opartym na silniku cieplnym. Technologia ta umożliwi zamianę energii chemicznej paliwa z odpadów na energię elektryczną i ciepło w zakresie niskich i średnich mocy. Wynikiem projektu badawczego będzie technologia, która będzie miała charakter innowacji produktowej oraz innowacji procesowej. Innowacja procesowa będzie polegać na zastosowaniu zewnętrznej komory spalania z wymiennikiem, w której nastąpi zamiana energii spalin na energię pary wodnej. Rozwiązanie stanowi innowacje procesową umożliwiając wykorzystując energię chemiczna syngazu do zasilania urządzenia kogeneracyjnego bez konieczności instalowania skomplikowanych systemów oczyszczania syngazu. W ramach projektu powstanie również nowy produkt, który będzie charakteryzował się innowacyjnym podejściem związanym połączeniem procesu zgazowania z systemem kogeneracyjnym opartym na silniku cieplnym. Połączenie układu zgazowania z układem kogeneracyjnym opartym na silniku cieplnym za pomocą zewnętrznej komory spalania stanowi innowacje produktową nie stosowaną do tej pory w zakresie niskich i średnich mocy. Projekt zostanie zrealizowany w okresie 18 miesięcy i obejmie 3 zadania badawcze. W ramach projektu powstaną 2 nowe miejsca pracy. Do jego realizacji zostanie powołany zespół projektowy składający się z 11 osób w tym 2 nowo zatrudnionych. Spółka zaangażuje podwykonawcę merytorycznego – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Projekt wprost realizuje i przyczyni się do osiągnięcia celów szczegółowych realizowanych w Osi Priorytetowej nr I: 1) Zwiększone urynkowienie działalności badawczo-rozwojowej; 2) Wzrost innowacyjności firm w obszarach inteligentnych specjalizacji dzięki działalności B+R - badania dotyczą 2 obszarów RIS – „Ekonomia wody” i „Żywność wysokiej jakości”; 3) Zwiększenie zastosowania innowacji w małych i średnich przedsiębiorstwach. (Polish)
0 references
Identifiers
RPWM.01.02.01-28-0023/17
0 references