Establishment of a vocational school with a higher education institution for the professional activities of the electronik and mechatronics techniques (Q91621)
Jump to navigation
Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language | Label | Description | Also known as |
---|---|---|---|
English | Establishment of a vocational school with a higher education institution for the professional activities of the electronik and mechatronics techniques |
Project in Poland financed by DG Regio |
Statements
1,255,128.1 zloty
0 references
1,489,236.0 zloty
0 references
84.28 percent
0 references
1 January 2019
0 references
31 December 2020
0 references
GMINA MIASTA RADOMIA
0 references
Celem głównym Projektu jest: Wypracowanie i upowszechnianie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkoły zawodowej z Radomia z uczelnią wyższą dla nauczania w 2 zawodach z branży elektroniczno - mechatronicznej do XII 2020 roku.Grupę docelową w Projekcie stanowi Zespół Szkół Elektronicznych im. Boh. Westerplatte (ZSE) - szkoła zawodowa z terenu miasta Radomia, w której zostaną utworzone 2 klasy patronackie, celem pilotażowego wdrażania i testowania wypracowanych rozwiązań współpracy. Wsparcie w Projekcie otrzymają również pośrednio uczniowie, którzy poznają nowe techniki i technologie stosowane w wybranych zawodach, co umożliwi im lepszy start na rynku pracy oraz nauczyciele, którzy wezmą udział w kursach, dzięki którym wypracowany model kształcenia w ww. zawodach będzie kontynuowany. Wnioskodawca oświadcza, iż działania pilotażowe w utworzonych 2 klasach patronackich będą trwały co najmniej 1 rok szkolny i zostaną przeprowadzone w roku 2019/2020 (9 K.D.). W ramach projektu zostaną wypracowane:wstępna wersja modelu współpracy na podstawie opracowanych przez ekspertów programów nauczania, przykładowa organizacja zajęć, propozycja działań mających na celu zapoznanie uczniów i nauczycieli kształ. zaw. z nowymi technikami i technologiami stosowanymi w zawodach formy doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego. Opracowana wstępna wersja modelu pozwoli na przeprowadzenie działań pilotażowych w utworzonych dwóch klasach patronackich w ramach ww. zawodów. Ostat. kształt modelu współpracy szkoły prowadz. kształ. zawodowe z uczelnią uwzględniający współpracę z pracodawcami powstanie na podst. wyników pilotażu, a jego treść będzie poddana do weryfik. i akcept. ekspertom uczelni. Opracowany model zostanie udostępniony szkołom prowadzącym kształcenie w przedmiotowej branży wraz z umożliwieniem im implementacji.P. zakłada opracow. przykład. organiza. zaj. dla ucz. przez wykład. z wykorzystaniem bazy dydaktycznej szkoły. zawod.i wyższej zg. z treścia kryt.dostepu nr 5 (Polish)
0 references
Identifiers
POWR.02.15.00-00-2006/18
0 references