Trade without borders (Q4299555)
Jump to navigation
Jump to search
Project Q4299555 in Czech Republic
Language | Label | Description | Also known as |
---|---|---|---|
English | Trade without borders |
Project Q4299555 in Czech Republic |
Statements
114,182.9 Euro
0 references
134,332.82 Euro
0 references
85.0 percent
0 references
1 September 2016
0 references
31 August 2019
0 references
Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
0 references
Projekt „Řemeslo bez hranic“ je v pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí - prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, odlišná od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři - Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu „Řemeslo bez hranic“ bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buď v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (English)
0.150102435221323
0 references
I nærheden af vartegn Hoteller i nærheden af Pořadím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České Republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. I nærheden af vartegn Hoteller i nærheden af Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu "аemeslo bez hranic" bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buа v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České Republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centerm česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Dette hotel tilbyder også mange faciliteter der vil berige dit ophold i Svobodného státzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Danish)
4 November 2022
0 references
Projekt „Šemeslo bez hranic“ je v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, bzw. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu „Šemeslo bez hranic“ Bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, bzw. keramických, a kovozpracujích oborů vzděláníí partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buρ v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centerm česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (German)
4 November 2022
0 references
Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partner, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektл. Vedoucím partnerem zěstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu „Σemeslo bez hranic“ bude 18 pětidenních výměnných pobyt žákěnných, resp. keramických, a kovozpracujích oborл vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se bu Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurz rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí věbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Leheküljed, mis viitavad lehele „Abivit projektu se zúčastní přibližně 120“ Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníkě, aím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Estonian)
4 November 2022
0 references
Projekt „emeslo bez hranic“ je v Пожади třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeń, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveñ společného trhu práce v Plzeńském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České Republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partner, ODLIŠNÁ od obou předchozích projekt. Vedoucím partnerem zΩstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeń, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeńským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učnovské školní středisko Wiesau. Základem projektu „emeslo bez hranic“ bude 18 pětidenních výměnných pobyt žák stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oboră vzdělání partnerských škol z Plzeńského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buни v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurz rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka vrámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České Republice neprovádí v-bec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centerm česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žák“. Cílem projektu jeho účastním Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníkí a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeńského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Bulgarian)
4 November 2022
0 references
Projektas „тemeslo bez hranic“ je v Pořadím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borskį 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Žiūrėti vaizdo įrašą: Východiskem projektu je dlouhodobě vúroveň společného trhu prįce v Plzeňském kraji a v v příhraničních oblastech Svobodného stįtu Bavorsko. Projektas reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělįvįní v České Republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projektas se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracují obory. Tomu odpovídį i skladba partnerů, ODLIŠNĮ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstįvį Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borskį 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, kterį byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Raktiniai žodžiai: Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinįšejí dva noví partneři – Střední škola a Zįkladní škola, Oselce a Stįtní učňovské školní středisko Wiesau. 18 pětidenních výměnných pobytů žįků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělįních partnerkých škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. Vįmci těchto výměn čeští a Němečtí žįci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Raktiniai žodžiai: Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žįci seznįmili především s postupy a technikami, které se bu v Čechįch, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žįci dįle absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělįvacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rįmci tzv. nadpodnikového vzdělįvįní. Tato forma odborného vzdělįvįní se České Republice neprovįdí vůbec. V omezeném rozsahu bude součįstí společného odborného vzdělįvįní též vzdělįvįní jazykové. Preferovįna bude spíše odlehčenį forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpoklįdįdį součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mlįdeže Tandem. Aktivit projektas se zúčastní přibližně 120 českých a německých žįků. Raktiniai žodžiai: a především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu prįce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného stįtu Bavorsko. (Lithuanian)
4 November 2022
0 references
Mar sin féin, is féidir leat a bheith cinnte go bhfuil an t-eolas seo a leanas ar fáil ag an am: “Plzeím, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka”. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa chun tuilleadh eolais a fháil ar Svobodného státu Bavorsko. Tá an t-eolas seo a leanas ar fáil anseo: conas is féidir leat dul i ngleic le Bavorsku, Druhým pedostatečné odborného v České poblacht a v Bavorsku, Druhým pedostatečné jazykové Vybavení. Chun dul i ngleic leis an bpróiseas, is féidir leat dul i ngleic leis na rudaí seo a leanas: kovozpracující Obory. Tá sé ina chomhpháirtí i skladba, odlišná odou předchozích. Vedoucím partnerem zóstává Střední Odborné učiliště stavební, PlzeȚ, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla sstrobním učilištěm sloučena v roce 2015. Comhpháirtí Nadále Jsou i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a SOUKROMÉ učiliště Grafenwöhr. Fáilte go dtí an suíomh gréasáin oifigiúil, Oselce a Státní uččovské Školní středisko Wiesau, Oselce a Státní uččovské Školní středisko Wiesau. Is féidir leat dul i gcomhairle le Comhairle Contae Dhún Laoghaire-Ráth an Dúin, le do thoil, le do thoil, le do thoil, le do thoil, le do thoil, le comhpháirtithe sóisialta agus le comhpháirtithe sóisialta agus le comhpháirtithe sóisialta. Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa Féach ar an roghchlár: Parlaimint na hEorpa tá sé ar cheann de na hábhair a bhaineann le hábhar, ag dul i ngleic leis an teicneolaíocht, le hais na teicneolaíochta, le hais na teicneolaíochta, le hais na teicneolaíochta, le hais na teicneolaíochta. D’fhéadfadh sé go n-iarrfaí ar dhaoine a bhfuil taithí acu ar a gcuid oibre a dhéanamh ar an suíomh gréasáin seo a leanas: Dolního Bavorska agus Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzděláváního vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České poblachtach neprovádí vébec. Cóipeáil nasc leis an tweet Leabaigh an Tweet Ag tabhairt freagra ar společného odborné vzdělávání le jazykové. Is é an t-eolas is déanaí a bhaineann leis an ábhar seo ná an t-ionad oibre a chur chun cinn, a chur chun cinn, a chur chun cinn agus a chur i bhfeidhm ar an suíomh gréasáin seo. Is féidir leat iarratas a dhéanamh ar 120 bliain d’aois. Is é an aidhm atá leis sin ná go n-imrítear ar aghaidh go dtí seo, agus go n-éiríonn go maith leis an obair sin, agus go n-éiríonn leis an obair sin a dhéanamh, agus é ag iarraidh a bheith ag obair i gcomhar le chéile agus le dul i ngleic leis an ábhar sin. (Irish)
4 November 2022
0 references
Projekt «рemeslo bez hranic» je v Pořadím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plze, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úrove společného trhu práce v Plzeském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České Republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerр, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektр. Vedoucím partnerem zрstává Střední odborné učiliště stavební, Plze, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeрským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učánovské školní středisko Wiesau. Základem projektu «рemeslo bez hranic» bude 18 pětidenních výměnných pobytých žákáních stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborр vzděláních partnerských z Plzeského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu· Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buр v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzр rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka vámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České Republice neprovádí vрbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centerm česko-německých výmědeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žákр. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníkр, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeрského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Greek)
4 November 2022
0 references
Projekt „Sheemeslo bez hranic” je v Pořadí třetím společným projekt Středního odborného učiliště stavebního stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projekt je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České Republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu „Φemeslo bez hranic” bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerkých škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, by se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se bu▷ v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České Republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centerm česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Polish)
4 November 2022
0 references
Je v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buì v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Dutch)
4 November 2022
0 references
Je v Pořadí třetím společným projektim Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborné vzdělávání v České republice a proti Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerka, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektн. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Naále jsou partner i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracují obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projekt „ůemeslo bez hranic“ bude 18 pětidenních výměnných pobytн žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborн vzdělání partnerjikých škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buн v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzн rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centerm česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projekt se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Projekt je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Slovenian)
4 November 2022
0 references
Om du letar efter boende i närheten av Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České Republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, en kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerа, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem ząstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu”emeslo bez hranic” bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu, Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buа v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České Republice neprovádí vаbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-němých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Swedish)
4 November 2022
0 references
Projekt „Řemeslo bez hranic“ je v Pořadí třetím společným Projektm Středního odborného jazdiště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společný trh práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodný státu Bavorsko. Projektové reakcie na dva hlavní problémy, které dalším rozvojom tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České Republice a v Bavorsku, Druhý pak nestatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné Kaziště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnerom Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé reštaurácieiště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Názov projektu „Řemeslo bez hranic“ bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. Věchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou vyuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili předevíme s postupy a technikamimi, které se buď v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzovů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka Tato forma odborného vzdělávání se České Republice neprovádí vůbec. V omezenémm rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma ob. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrumm česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zo strany přibližně 120 českýchch a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencicí na účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňské kraje a příhraniční oblasť Svobodné státu Bavorsko. (Slovak)
4 November 2022
0 references
Projekt „emeslo bez hranic” je v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partneri, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektр. Vedoucím partnerem zрstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu „emeslo bez hranic” bude 18 pětidenních výměnných pobytр žákр stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborр vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buр v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzű rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vŻbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrum česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žákű. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastník, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Romanian)
4 November 2022
0 references
Projekt “l-emeslo bez hranic” je v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a obory kovozpracujícící. Tomu odpovídá i skladba partnerо, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektо. Vedoucím partnerem zěstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu “semeslo bez hranic” bude 18 pětidenních výměnných pobytě žákě stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborņ vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se bu√ v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzěž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vņbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žákě. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníkě, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Maltese)
4 November 2022
0 references
Projektem “emeslo bez hranic” projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republe a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nedále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Apraksts: Obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Výměnných pobytů stavebních, resp. keramických oborů partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se bu, v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republe neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktuvit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Latvian)
4 November 2022
0 references
Projekt „Řemeslo bez hranic“ je v Pořadí3 Společný projektem Středníhoho odborného učiliště stavebníhoho, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Práce je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, což je další rozvoj tohoto trhu brzdí – První jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhé pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Seznamte se s našimi partnery, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucí partneři zůstávají Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním vzděláním učilištěm sloučena v roce 2015. Další aktuálně oblíbené hry na této stránce: Komora řemesel Dolní Bavorska a Horní Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášející dva nové partnery – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základní projekt „Řemeslo bez hranic“ bude 18denních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaných kurzů; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se se žáci seznámili s postupy a technikamimi, které se buď v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republiky neprovádí vůbec. V omezenýmm rozsahu bude součástí Společné odborné vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se ujme součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Akce projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Czech)
4 November 2022
0 references
Projekt «рemeslo bez hranic»je v pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného v České republice a v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné Jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-Bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, odlišná od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu «ṭemeslo bez hranic»bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a němečtí žáci Společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného Kurzu; TÉMA Kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buṭ v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí Vůbec. V omezeném rozsahu bude Součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání Jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. Jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Portuguese)
4 November 2022
0 references
Projekt „Emeslo bez hranic” je v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projekta je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce v Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České Republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a stavební, resp. keramické, kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerт, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektт. Učilištěm stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projekta „тemeslo bez hranic” bude 18 pětidenních výměnných pobytт žákт stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborт vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buт v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzт rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České Republice neprovádí vтbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centarm česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projekta se zúčastní přibližně 120 českých a německých žákт. Cílem projekta je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastník, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Croatian)
4 November 2022
0 references
Projekt „Żemeslo bez hranic” v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a Plzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko eltávolításának befejezéséhez. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Szállások itt: Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu „νemeslo bez hranic” bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; további információ a következőről: Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se buù v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzděvacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu a zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Hungarian)
4 November 2022
0 references
Projekt «-emeslo bez hranic» je v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plze, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úrovect společného trhu práce vlze ském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partner, ODLIŠNÁ od obou předchozích projekt-. Vedoucím partnerem z-stává Střední odborné učiliště stavební, Plze, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla slzerským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učnovské školní středisko Wiesau. Základem projektu «-emeslo bez hranic» bude 18 pětidenních výměnných pobytých žáking stavebních, resp. keramických, un kovozpracujích obor, vzdělání partnerských škol z Plze ského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se bu Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzà rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka vrámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání ve České republice neprovádí v Sírvansebec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých vým mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žákđ. Cílem projektu Je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastník, un tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plze ského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Spanish)
4 November 2022
0 references
Hotellit lähellä paikkaa Pořadím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Etsi hotelleja lähellä kohdetta Plzeňském kraji vysoká úroveň společného trhu práce. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí – prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Näytä lisää: a to stavební, resp. keramické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Majoitusta paikassa Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři – Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Bude 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Näytä kaikki tekstit, jotka viittaavat sivulle Téma kurzu bude vždy voleno tak, tunnetuin esittäjä žáci seznámili především s postupy a technikami, které se it v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů ždělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Finnish)
4 November 2022
0 references
Projekt «Emeslo bez hranic» je v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce vlzeňském kraji a v příhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České Republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a to stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partenaire, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektΔ. Vedoucím partnerem z’stává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. Základem projektu «’emeslo bez hranic» bude 18 pětidenních výměnných pobytΔ žák’ stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborΔ vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se bu Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurz rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka vámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České Republice neprovádí vΔbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žákΔ. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastník, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (French)
4 November 2022
0 references
Projekt "emeslo bez hranic" je v Pořadí třetím společným projektem Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55 a Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka. Východiskem projektu je dlouhodobě vysoká úroveň společného trhu práce vlzeňském kraji a vříhraničních oblastech Svobodného státu Bavorsko. Projekt reaguje na dva hlavní problémy, které dalším rozvoj tohoto trhu brzdí — prvním jsou odlišné systémy odborného vzdělávání v České republice a v Bavorsku, druhým pak nedostatečné jazykové vybavení. Projekt se orientuje na profese, které jsou pro česko-bavorské příhraničí typické, a stavební, resp. keramické, a kovozpracující obory. Tomu odpovídá i skladba partnerů, ODLIŠNÁ od obou předchozích projektů. Vedoucím partnerem zůstává Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55, nově včetně bývalé Střední školy, Horní Bříza, která byla s plzeňským stavebním učilištěm sloučena v roce 2015. Nadále jsou partnery i Komora řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka a Soukromé učiliště Grafenwöhr. Zaměřeni na kovozpracující obory přinášejí dva noví partneři — Střední škola a Základní škola, Oselce a Státní učňovské školní středisko Wiesau. 18 pětidenních výměnných pobytů žáků stavebních, resp. keramických, a kovozpracujích oborů vzdělání partnerských škol z Plzeňského kraje a z Bavorska. V rámci těchto výměn čeští a Němečtí žáci společně absolvují odbornou výuku formou specializovaného kurzu; Téma kurzu bude vždy voleno tak, aby se žáci seznámili především s postupy a technikami, které se bu☆ v Čechách, nebo v Bavorsku běžně nevyučují. Vybraní čeští a Němečtí žáci dále absolvují 6 specializovaných kurzů rovněž ve vzdělávacích střediscích Komory řemesel Dolního Bavorska a Horního Falcka v rámci tzv. nadpodnikového vzdělávání. Tato forma odborného vzdělávání se České republice neprovádí vůbec. V omezeném rozsahu bude součástí společného odborného vzdělávání též vzdělávání jazykové. Preferována bude spíše odlehčená forma tzv. jazykové animace, přičemž se předpokládá součinnost především s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem. Aktivit projektu se zúčastní přibližně 120 českých a německých žáků. Cílem projektu je především Zvýšení odborných a jazykových kompetencí jeho účastníků, a tím jejich lepší uplatnitelnost na společném trhu práce Plzeňského kraje a příhraniční oblasti Svobodného státu Bavorsko. (Italian)
4 November 2022
0 references