A greenhouse gas emissions saving investment by the deployment of renewable energy sources at the premises of the Mogian’s Beam, Centre for Reformation of Wild Maintenance (Q137767)
Jump to navigation
Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language | Label | Description | Also known as |
---|---|---|---|
English | A greenhouse gas emissions saving investment by the deployment of renewable energy sources at the premises of the Mogian’s Beam, Centre for Reformation of Wild Maintenance |
Project in Poland financed by DG Regio |
Statements
696,872.04 zloty
0 references
819,849.48 zloty
0 references
85.0 percent
0 references
9 January 2017
0 references
27 June 2019
0 references
MISJA MATKI BOŻEJ ŚWIATŁOŚCI OŚRODEK ODNOWY ŻYCIA DUCHOWEGO REKTORAT
0 references
Realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia, składa się z dwóch zakresów. Po pierwsze przewidziana jest budowa instalacji fotowoltaicznej i zostanie skwantyfikowana przez wielkość produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, wytworzonej w ogniwach fotowoltaicznych. Drugi zakres to budowa instalacji cieplnej, czyli pomp ciepła oraz kotła na biomasę (pelet), więc zapotrzebowanie na ciepło będzie w dużej mierze zaspokojone energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Planowana inwestycja jest bardzo ważna nie tylko dla regionu, na terenie którego powstanie, ale również dla całego kraju, ponieważ Polska gospodarka energetyczna i ciepłownicza wciąż jeszcze opiera się w bardzo dużym stopniu na pozyskiwaniu energii z węgla, wykorzystując przy tym często przestarzałe i nieprzyjazne środowisku technologie. Realizacja projektu odnoszącego się do ochrony środowiska oraz poprawy bezpieczeństwa energetycznego służy nie tylko zwiększeniu racjonalności wykorzystywania surowców energetycznych, lecz także wspieraniu wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych . Odnawialne źródła energii są alternatywą dla paliw kopalnych i przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, różnicowania dostaw energii i zmniejszania zależności od niepewnych i niestabilnych rynków paliw kopalnych . Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się także do redukcji emisji CO2, nie tylko w gminie Stargard, ale także w całym województwie zachodniopomorskim. W dalszej perspektywie, realizacja projektu podniesie prestiż obiektu, jako świadomego i dbającego o środowisko naturalne podmiotu, inwestującego w nowoczesne technologie ekologiczne, co podniesie komfort obiektu oraz przyczyni się do podniesienia ekologicznej świadomości interesariuszy, a także lokalnej społeczności w gminie Stargard. Projekt ma charakter stacjonarny. Inwestycja zostanie zrealizowana w okresie: 09.01.2017 r. - 29.12.2018 r. (Polish)
0 references
Identifiers
RPZP.02.10.00-32-B099/17
0 references