Bilingual Opolszczyzna — a programme for the field of bilingual education aimed at nursery, in addition to the Opole agglomeration, (Q115503)
Jump to navigation
Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language | Label | Description | Also known as |
---|---|---|---|
English | Bilingual Opolszczyzna — a programme for the field of bilingual education aimed at nursery, in addition to the Opole agglomeration, |
Project in Poland financed by DG Regio |
Statements
4,215,644.79 zloty
0 references
4,959,644.8 zloty
0 references
1,190,314.7519999999 Euro
0.24 Euro
13 January 2020
0 references
85.0 percent
0 references
1 May 2019
0 references
30 April 2021
0 references
WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
0 references
Projekt odpowiada na potrzeby 45 OWP spoza AO, dot. zwiększenia dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, wynikające z problemu słabego dopasowania programów kształc. i wychow. do potrzeb rynku pracy. 3770 dzieci z OWP spoza AO otrzyma wsparcie w zakresie dodatk. zajęć podnosz. kompet. klucz. potrzebne na rynku pracy, a 200 n-li weźmie udział w formach doskonalenia z pedagogiki specj. jak i komp. klucz. Każda rozwijana kompet. w obszarze postaw innowac., kreatyw. i pracy zesp., matem.-przyr., TIK będzie równolegle kształcona z kompet. porozumiewania się w j. angielskim a w 10 OWP dodatkowo w j.niem. w wyniku realizacji programu powszechnej dwujęzyczności. Koncepcja projektu oparta jest na doświadczeniach RZPWE w zakresie współtworzenia założeń programu powszechnej dwujęzyczności w woj. opolskim i opracowania innowacji pedagogicznej i pilotażowej jej realizacji w wybranych OWP z woj. opolskiego, w której dwujęzyczność rozumiana jest szeroko, jako możliwość stwarzania warunków do wrastania dzieci w mechanizm przyswajania języka (na podst.„Budowanie środowiska dwujęzycznego..w przedszkolu”,K.Dąbek, Opole2017) poprzez możliwie najintensywniejszy kontakt z nim w różnorodnych sytuacjach eduk.-wychow. Podczas realiz.proj. dziecko będzie miało możliwość stosowania j. ang. i/lub niem. w sposób powszechny-podczas różnych sytuacji z jakimi spotyka się w przedszkolu, a nie tylko podczas wyodrębnionych zajęć język.,(co jest cechą dwujęzyczności rozumianej w sposób tradycyjny), przy jednoczesnym rozwijaniu komp.klucz. potrzebnych na rynku pracy. Wnioskodawca przeprowadził konsultacje społ. m.in. spotkania z organami prowadz., n-lami w celu przedstawienia koncepcji projektu i otrzymał ich akceptację. Objęcie wsparciem 3770 dzieci, w tym z terenów wiejskich i ze SPE, 200 n-li formami doskonal. z obszaru pedag. specj.i komp. klucz., doposażenie w sprzęt i pomoce potrzebne do realiz. proj. eduk. w kontekście dwujęzyczności,wpłynie na wyższą jakość edukacji w OWP spoza AO. (Polish)
0 references
Identifiers
RPOP.09.01.03-16-0003/18
0 references