“Carrying out research and development on the creation, innovative worldwide, unmanned aircraft, with a set of hyperspectral cameras, supporting multifaceted measures in agriculture and indirectly in other technologies in the broad sense” (Q97904)

From EU Knowledge Graph
Revision as of 10:58, 24 February 2020 by DG Regio (talk | contribs) (‎Changed an Item)
Jump to navigation Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language Label Description Also known as
English
“Carrying out research and development on the creation, innovative worldwide, unmanned aircraft, with a set of hyperspectral cameras, supporting multifaceted measures in agriculture and indirectly in other technologies in the broad sense”
Project in Poland financed by DG Regio

    Statements

    0 references
    1,270,583.6 zloty
    0 references
    304,940.064 Euro
    13 January 2020
    0 references
    1,735,100.0 zloty
    0 references
    416,424.0 Euro
    13 January 2020
    0 references
    77.08 percent
    0 references
    1 March 2019
    0 references
    28 February 2021
    0 references
    AIR-CONCEPT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    0 references
    Firma AIR-CONCEPT Sp. z o.o. (spin-out) aplikuje o wsparcie na projekt pt. ,,Przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych nad stworzeniem, innowacyjnego w skali światowej, bezzałogowego statku powietrznego, z zestawem kamer hiperspektralnych, wspierającym wielopłaszczyznowe działania w rolnictwie oraz pośrednio w innych gałęziach szeroko rozumianej geotechniki”. Jest to inwestycja o wysokim potencjale innowacyjności zgodna z definicjami innowacji zawartymi w podręczniku OSLO MANUAL oraz krajowymi i regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami. Jak sam tytuł wskazuje cały projekt opierać się będzie o przeprowadzenie prac B+R, bez zakupu sprzętu, nad innowacją produktową (międzynarodową) zgodnie z poziomami gotowości technologicznej TRL - poziomy III do IX, a więc projekt obejmie zarówno badania przemysłowe, jak i eksperymentalne prace rozwojowe. Docelowo oczekuje się osiągnięcia IX TRL poprzez sprawdzenie technologii w warunkach rzeczywistych i osiągnięcie wyników pozytywnych, które umożliwią następnie przystąpienie do procedury ochrony prawnej otrzymanych wyników, a następnie ich komercjalizacji poprzez wprowadzenie produktu na rynek krajowy i światowy. Efektem projektu w przyszłości ma być wprowadzenie na rynek krajowy i międzynarodowy wysoce innowacyjnego produktu, dla kilku niezależnych od siebie grup docelowych, które potrzebują narzędzi do analizy struktury gleby w obszarze wielkopowierzchniowym, wraz z analizą wyników. (Polish)
    0 references

    Identifiers

    RPKP.01.03.01-04-0017/18
    0 references