Development of an innovative line of casing to threaded and welded to drill holes up to 150 m while at the same time the pipe is drilled. (Q111492)

From EU Knowledge Graph
Revision as of 16:09, 24 February 2020 by DG Regio (talk | contribs) (‎Removed claim: financed by (P890): European Union (Q1))
Jump to navigation Jump to search
Project in Poland financed by DG Regio
Language Label Description Also known as
English
Development of an innovative line of casing to threaded and welded to drill holes up to 150 m while at the same time the pipe is drilled.
Project in Poland financed by DG Regio

    Statements

    0 references
    85,230.0 zloty
    0 references
    20,455.2 Euro
    13 January 2020
    0 references
    116,481.0 zloty
    0 references
    27,955.44 Euro
    13 January 2020
    0 references
    90.0 percent
    0 references
    1 September 2016
    0 references
    28 February 2017
    0 references
    ARCHON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    0 references
    Realizacja przedmiotowego projektu będzie polegała na zakupie usługi badawczo- rozwojowej wykonanej przez placówkę naukową polegającej na opracowaniu innowacyjnego połączenia rur okładzinowych w technologii gwintowo-spawanej przy wierceniu otworów do 150m z jednoczesnym rurowaniem. Prace nad nowymi rozwiązaniami prowadzone będą przy współpracy kadry naukowo-technicznej Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH w Krakowie. W ramach przedmiotowego projektu firma dąży do opracowania technologii produkcji innowacyjnego połączenia rur okładzinowych w technologii gwintowo-spawanej przy wierceniu otworów do 150m. Tradycyjna metoda łączenia rur okładzinowych polega na tym, że gwint nacina się na rurze, jednak materiał z którego produkuje się rury z reguły charakteryzuje się słabymi własnościami wytrzymałościowymi na ścieranie i zużycie. Stosuje się tutaj zwykle rury o cienkich ściankach, dlatego stosuje się gwinty trapezowe lub trójkątne. Tego typu gwinty mają tę wadę, że szybko się wycierają, długo się wkręcają i mają tendencje do „ścinania” się. Nowy gwint ma być odporny na ścieranie, umożliwiać szybkie i wielokrotne skręcanie i rozkręcanie oraz nie powodować efektu „ścinania się”. W nowym rozwiązaniu zostanie również zastosowany ulepszony jakościowo materiał, na którym będzie nacinany gwint, tak aby zwiększyć jego wytrzymałość i wielokrotność pracy. W tym celu zostanie opracowana technologia nacinania gwintu na stali o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej i łączenia jej za pomocą metody spawania do rury okładzinowej. Nowe rozwiązanie będzie charakteryzować się zwiększoną wytrzymałością i żywotnością. Nowe rozwiązania opracowane w wyniku realizacji projektu mają charakteryzować się następującymi cechami: wyższa wytrzymałość i sztywność, a więc wyższa trwałość, łatwość i zwiększone bezpieczeństwo obsługi. W dalszej perspektywie efekty projektu zostaną wdrożone do produkcji, poszerzając w ten sposób ofertę spółki Archon. (Polish)
    0 references

    Identifiers

    RPMP.01.02.03-12-0396/16
    0 references